Další do řady. Vlastní Clubhouse kopie chystají Facebook i Telegram

Facebook Telegram Clubhouse

Clubhouse je fenomén, který si získal pozornost obrovského množství lidí a který se nyní urychleně snaží kdejaká konkurenční služba napodobit. Twitter je podle všeho velmi blízko, Instagram už pracuje na úpravách jedné své podobné funkce a do řady se staví další velcí hráči. Poslední zvěsti hovoří o tom, že by se mechanismus podobný Clubhouse měl objevit i na sociální síti Facebook a v komunikátoru Telegram. Naznačují to útržky spekulací i kousky kódu v aplikacích.

V případě Facebooku s informacemi přišel známý reverzní inženýr Alessandro Paluzzi. Poskytl i grafické šablony, ze kterých prý vývojáři vycházejí. Na první pohled je podobnost s Clubhouse velmi zřetelná. V případě telegramu už je vývoj o kus dál a nová funkce se prý objevila v betaverzi aplikace. Snímky z tohoto komunikátoru zase pořídil server TestingCatalog. Pokud už chcete novinku vyzkoušet, měla by se nacházet v beta vydání 7.6.

Telegram Clubhouse funkce

Facebook a Telegram se tedy také chytili uhánějícího vlaku s nápisem Clubhouse a snaží se na jeho principu postavit část vlastního byznysu. Když budou dostatečně rychlí, mohou zabodovat hlavně u Android uživatelů. Pro ně totiž zatím není Clubhouse oficiálně dostupný. Zkusit můžete alespoň alternativu vyvinutou českým studiem.

Ve které aplikaci byste chtěli Clubhouse komunikaci?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)