Facebook získal patent na sledování emocí pomocí kamery

sledování emocí facebook muj den

Nový patent Facebooku ukazuje možnost sledování emocí. A to díky webové nebo selfie kameře. Tímto způsobem by pak mohl Facebook servírovat obsah na své sociální sítě, který by se blížil k tomu, jakou má zrovna uživatel náladu.

Sledování emocí by mohlo být jednoduše zneužito

Hlavní otázka ohledně tohoto patentu se samozřejmě týká možného zneužití a špehování uživatelů. Funkce se zaměřuje na to, aby prostřednictvím kamery analyzovala lidi, kteří jsou zrovna na internetu. Měla by umět poznat emoce, například když je uživatel šťastný, znuděný, nebo smutný.

facebook patent

Společnost Facebook to vysvětluje tak, že kdyby se uživatel během vysílání nějakého obsahu podíval někam jinam, tak by algoritmus věděl, že tento druh obsahu by nyní neměl zobrazovat. Nejedná se o první patent této společnosti, který se zaměřuje na emoce lidí. Tento je ale nejvíce znepokojující, a to kvůli tomu, že se k němu využívá kamera. Mezi další patenty patří například technologie, která pozná, jak moc tlačíte na displej a jak rychle píšete. Díky tomu se může také upravit obsah.

Samozřejmě se stále jedná jen o patenty, v nejbližší době se podobné věci nebudou nasazovat. Nejprve bude muset informovat uživatele o takovéto velké změně, a to není nic lehkého. Prodat uživatelům v dnešní době tuto funkci je téměř nemožné. Každopádně to ukazuje, že soukromí na internetu by v budoucnu vůbec nemuselo existovat. Obavy už jsou ale i dnes. Stačí si vzpomenout například na Marka Zuckerberga a jeho slavnou fotku z jeho pracovního stolu, kde byl jeho notebook, který měl páskou přelepenou web kameru a port mikrofonu.

Co říkáte na tento patent Facebooku? Vyměnili byste přístup ke kameře za přesnější obsah na sociálních sítích?

Zdroj: ibtimes.co.uk.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)