Menu

Facebook testuje instantní videa, která se stahují v pozadí aplikace

Facebook momentálně testuje novou funkci s názvem instantní videa, díky které se dají přehrávat videa na Facebooku ihned, a to bez čekání. Budou se totiž dopředu stahovat v pozadí. Hned z několika důvodů se Facebooku tato funkce hodí.

Instantní videa nebudou fungovat přes mobilní data

Hned na začátek upozorňujeme, že kvůli instantním videím nepřijdete o mobilní data. Videa se v pozadí budou stahovat pouze pokud budete připojení na Wi-Fi. To je právě jeden z důvodů, proč by mohla být tato funkce užitečná. Videa se stáhnou doma na Wi-Fi a když si je třeba v MHD budete chtít pustit, už je nebude třeba znovu stahovat přes mobilní síť.

instatni videa facebook video

S tím přichází i další důvod. Facebook chce konkurovat službě YouTube, před několika týdny se představil Facebook Watch. Potenciálně instantní videa můžou navýšit počet uživatelů, kteří budou přes Facebook videa sledovat, jednak kvůli tomu, že to zvyšuje pohodlí při přehrávání, a také kvůli tomu, že když lidé budou vědět, že nevyčerpají mobilní data, tak si budou videa pouštět mnohem více.

Facebook potvrdil, že tato funkce se testuje u malého procenta uživatelů na Androidu. Zatím ale mlčí, jestli se tato novinka rozšíří.

Facebook
Facebook
Developer: Facebook
Price: Free+

Uvítali byste tohle automatické stahování videí v pozadí?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

Martin Velký

12.9.2017 14:46

A tohle má být výhoda? Stahování na pozadi bude noční můra pro baterii.

cardi

12.9.2017 15:34

a proto uz to letělo z mobilu a jen na pc :X

teslapc1

12.9.2017 16:59

Už dnes je dvojice aplikaci facebook a messenger každá slušný žrout výkonu a baterky a paměti , takhle to bude ještě žrát tolikrát víc snad to půjde zakázat či to vubec nepoužívat radši u mě ze všech telefonu a tabletu šlo pryč bohatě stačí lite verze .

coyd

13.9.2017 14:32

Pokud to pujde budu pouzivat dale Lite i pro FB i pro Messenger, pokud zasvini i tyhle aplikace tak poleti z mobilu. Snadne

MaXi

30.9.2017 19:48

za me tohle rozhodne ne… kvuli zobrazovani kazdy kraviny mam feed plnej toho co se libi mym pratelum misto abych tam videl co se libi me, jeste aby se mi to pak stahovalo automaticky, to teda ne…

RSS (komentáře k článku)