Konkurence pro YouTube: Facebook Watch nabízí videa i seriály

facebook watch video platforma

společnost facebook dnes představila další éru své hlavní sociální sítě. a to platformu facebook watch, která nabídne videa a seriály. jedná se o krok, který tuhle sociální síť přibližuje k facebooku.

facebook watch je alternativa pro “youtubery”

není těžké si představit, proč se facebook nyní zaměřil na videa. youtube drží v podstatě monopol a i když existují jiné služby pro přehrávání videí, tak nesahají youtube v počtu přehrání videí ani po kotníky. s příchodem facebook watch roste první vážná konkurence. tento gigant má totiž potřebné finance a hlavně i velkou základnu uživatelů.

facebook watch videa na webu

zpočátku bude watch dostupný pro několik málo vybraných lidí v usa, během několika týdnů by se ale postupně měl rozšiřovat více a více. vzhledem k rozvržení a funkcím je jasné, že facebook chce přebrat youtubery. oproti youtube, má například watch lepší možnost, jak tvořit jednotlivé epizody a série videí.

facebook už také představil několik desítek tvůrců, kteří budou pro tuto platformu tvořit videa. kromě klasických youtube témat, se chystají také dokumenty, reality show, ale i mini seriály z produkce facebooku. společnost prozradila, že nechce dělat klasické sitcomy z televize, nebo seriály s délkou 60 minut na díl. prozatím není jasné, jak to bude s dostupností těchto seriálů a show v české republice, protože hodně z těch představených se týká mlb, nba apod. to nejsou sporty, které by byly zrovna v česku oblíbené.

těšíte se na platformu facebook watch?

zdroj: tz

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)