Facebook dolaďuje tmavý režim pro aplikaci. Tohle vypadá dobře

facebook-aplikace-tmavy-rezim-design-nove-nahledy

Zdá se, že jsme opět o krok blíže momentu, kdy Facebook konečně zavede jednu velmi očekávanou novinku v mobilní aplikaci – tmavý režim. Redakci 9to5google.com se podařilo dostat k její testovací verzi, která má podle všeho téměř finální podobu vytouženého dark módu. Zatímco doposud jsme měli k tmavému režimu snímky jen se sekce Watch, po vynuceném přepnutí v Androidu nebo zvláštní nedokonalé útržky, teď jsme dostali naservírovaný v podstatě kompletní vzhled. Je na něm vidět, že práce na této nové verzi skutečně finišují. A nejde pouze o tmavý režim, Facebook aplikace bude přecházet na kompletně nový design. Dark mód bude jednou z jeho nových součástí, stejně jako na desktopu. Verze největší sociální sítě světa si budou na mobilech i počítačích mnohem podobnější.

Stejně jako v prohlížeči půjde tmavý režim “nahodit” novým přepínačem. Očekáváme, že obdobně jako při spuštění nového designu pro počítače se i na mobilu dočkáme nějaké uvítací zprávy a výběru, zda do něj chceme vstoupit se světlým či tmavým pozadím. Jinak je z obrázků patrné to, o čem se ví už dlouho dopředu. Tmavý režim bude v případě Facebook aplikace respektovat design s tmavě šedou, nikoli černou barvou. Stejně tak jsou zbarveny i ostatní aplikace spadající pod společnost Facebok. WhatsApp je jediný trochu do zelena.

Kromě jiného vzhledu se má aplikace dočkat také nového nástroje pro sledování počtu případů s nákazou Covid-19 v regionech a městech. Vzhledem k rychlosti zavádění takových novinek u nás a také tuzemským limitům pro sdílení podobných údajů bychom se ale divili, kdyby se funkce u nás spustila v potřebnou dobu. Změn dozná také integrovaný Facebook nástroj pro digitální rovnováhu. Objeví se v něm dlaždice, které zpřehlední a rozdělí vygenerovaná data. A kdy se tohoto všeho dočkáme? Odpověď na tuto otázku nejspíš pár lidí zná, ale my k nim nepatříme. Přepnutí aplikace do nového designu může proběhnout velmi rychle a bez předchozího upozornění. Stejně jako u desktopové verze.

Líbí se vám tato tmavá podoba Facebooku?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)