TOPlist

Messenger bez Facebook účtu se stává realitou! Jít do toho?

Messenger bez Facebook účtu
  • Používat Messenger bez Facebook účtu může znít divně, ale vývojáři neměli na výběr
  • Za touto možností samozřejmě opět stojí úředníci, kteří mají společnost Meta v hledáčku
  • Pokud jsou pro vás vaše osobní data důležitá, může být oddělení obou účtů příjemnou novinkou

Možná to zní naprosto nelogicky, používat Messenger bez Facebook účtu. Ostatně pro spoustu lidí je to zkrátka a dobře jedna služba a jeden účet. Mateřská společnost Meta ale opět jednou musela ustoupit úředníkům a nově nabízí možnost používat obě služby odděleně.

Pokud máte ve svém telefonu nainstalovaný Messenger, pravděpodobně jste už obdrželi nebo v blízké budoucnosti obdržíte notifikaci, v rámci které vás vývojáři informují o možnosti oddělení obou účtů. Můžete nadále pokračovat s jedním účtem nebo si pro Messenger vytvořit účet nový.

Hlavním motivem tohoto opatření má být opět o něco lepší ochrana osobních údajů. Pokud se ale rozhodnete používat úplně nový Messenger účet, budete nuceni začít jednoduše od nuly. Všechny vaše stávající chaty budou nadále dostupné v aplikaci Facebook respektive ve webovém rozhraní. Právě proto si myslím, že drtivá většina lidí tuto nabídku nevyužije a nadále bude používat společný účet, je to zkrátka pohodlnější a jednodušší.

Pokud se navíc zaměříme na problematiku osobních údajů, je za mě nutné si uvědomit, že co umístíte na Facebook se zkrátka stává informací veřejnou. Pokud byste brali ochranu osobních dat smrtelně vážně, pak Facebook účet raději ani nezakládejte. Samozřejmě trochu přeháníme, ale zkrátka to tak je.

Osobně jsem možnosti oddělení obou účtů nevyužil a nadále používám společný účet pro Facebook a pro Messenger. Nepředpokládám, že by vývojáři zveřejnili v budoucnosti statistiky o tom, kolik lidí tuto možnost využilo. Pro běžného uživatele skutečně nepřináší téměř nic, musíte si ale pamatovat jedny přihlašovací údaje navíc. Osobně mám mnohem větší radost z faktu, že vývojáři konečně opravili problém, který se objevil po zavedení koncového šifrování a trápil uživatele dlouhé týdny…

Budete používat Messenger bez Facebook účtu?

Zdroj: Facebook

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)