Evropská komise zvažuje zákaz 5G sítí Huawei v EU. Obavy jsou hlavně ze špionáže

evropska komise huawei 5g site zakaz ek

Kauza Huawei už se řeší i v EK (Evropská komise). Zvažuje se zákaz výstavby 5G sítí od společnosti Huawei. A to v celé EU. Pokud by zákaz prošel, mohlo by to znamenat i například to, že by se nasazení mobilních sítí v Evropě výrazně zpomalilo a prodražilo.

Evropská Komise řeší Huawei. Zvažuje se i úplný zákaz výstavby 5G sítí čínské společnosti

V USA a Austrálii již byla výstavba zakázána, obě země se obávají toho, že čínská společnost může špehovat spotřebitele i korporace. Spojené státy dokonce obvinily Huawei z podvodu, krádeže obchodních tajemství a porušení zákonů. V posledních dnech se kauza Huawei projednává i v EK.

evropska komise huawei 5g site

Obchodní skupina GSMA, která zastupuje poskytovatele mobilních sítí se obává, že pokud bude výstavba Huawei zařízení zakázána, tak se zpomalí nasazení 5G sítí o několik let. Později v únoru se GSMA rozhodlo uspořádat schůzku, kde chtějí mít zástupce od Evropské komise i od Huaweie. Schůzka se plánuje na veletrhu MWC 2019, který GSMA pořádá.

Dá se tedy očekávat, že na konci února uslyšíme nejen plno novinek ohledně nových telefonů, ale zároveň se může posunout kauza Huawei. Čínská společnost všechna obvinění spojená s bezpečnostní a špionáží odmítá.

Měla by podle vás společnost Huawei stát za výstavbou 5G sítí v EU?

Zdroj: reuters.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)