Hledáte jednoduchý a rychlý launcher? Zkuste Evie Launcher

Evie Launcher

Když jsme prohledávali Google Play a hledali nové launchery za poslední dobu, nalezli jsme jeden, který by na první pohled ihned mohl konkurovat zavedeným značkám jako je třeba Nova. Co je na Evie Launcher tak specifického?

Evie Launcher je jednoduchý na použití, funkcí má ale dostatek

O kvalitě tohoto launcheru už může napovědět u průměrné hodnocení na Google Play, kde již hlasovalo téměř 40 tisíc lidí. Průměrné hodnocení v době psaní článku je perfektních 4,6. Výjimečný je hned z několika důvodů.

Oproti konkurenci nabízí univerzální hledání rovnou na domovské obrazovce. Pomocí něj se dají vyhledávat kontakty, restaurace, aplikace a samozřejmě také klasické hledání na Googlu. Má v sobě i určitou chytrost, kdy například zadáte název aplikace, kterou nemáte nainstalovanou, tak rovnou nabídne možnost vybrat ji z Google Play obchodu. Jediná škoda je, že Launcher nepodporuje češtinu, takže když například zadáte „restaurace“, sice se vám ukážou několik výsledků, ale pouze ty podniky, které mají slovo restaurace přímo v názvu. Zatímco když zadáte „restaurants“ zobrazí se vám všechny kolem vás a odkážou vás do Google map.

Pokud něco hledáte často, můžete si přímo dlouhým stiskem ve výsledcích vytvořit zástupce na domovskou obrazovku a přistupovat k obsahu jedním stisknutím. Tímto se dostáváme k dalšímu plusu Evie Launcher, kterým je samotná rychlost. Přístup do vyhledávání nebo menu s aplikacemi, je okamžitý a během testování jsme nenarazili na jediný problém, kdy by se třeba launcher restartoval. Optimalizaci zvládli vývojáři na jedničku.

Evie Launcher je zdarma a bez reklam

Zpočátku neměl Evie Launcher některé základní funkce. Dnes už ale můžeme říct, že mu nechybí nic, bez čeho se nedá obejít. V nastavení se dá změnit rozložení domovské obrazovky, motiv ikonek, tapeta, nepřečtené položky u ikon, složky, jednoduchá gesta a v poslední aktualizaci přibyla také podpora zkratek, kterou známe z Androidu 7.1.

Dalším plusem je to, že Evie Launcher je zcela zdarma, bez reklam nebo nějakých prémiových funkcí a podle nedávného vyjádření jednoho z vývojářů, to ještě nějakou dobu tak bude. Pokud například používáte některý z oblíbenějších launcherů, tak z něj půjdou jednoduše importovat data a Evie Launcher se bude snažit přizpůsobit vzhled co nejvíce minulému launcheru. Díky tomu instalace a nastavení zabere maximálně minutu.

Vyplatí se?

Jelikož je kompletně zdarma, tak říkáme, že ano. Oproti velikánům jako je Nova Launcher nebo Action Launcher 3 nemá Evie tolik možností úprav, hlavním plusem je chytré vyhledávání. Pokud často vyhledáváte, mohl by se z Evie Launcher stát váš nový oblíbený Launcher.

Evie Launcher
Evie Launcher

Který launcher nyní používáte? Vyzkoušíte Evie Launcher?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)