Menu

ES File Explorer prošel kompletní změnou designu. Chcete zkusit Material?

Spolehlivý, relativně malý a mezi uživateli oblíbený – takový je správce souborů ES File Explorer, který se může pochlubit již více než sto miliony stažení. Aplikace, která si získala popularitu především stabilitou a širokou škálou nabízených funkcí, přichází v nejnovější verzi 4.0 s novým vzhledem, odpovídajícím posledním designovým trendům Material.

Nové výchozí uživatelské rozhraní se zbavilo černých a šedých odstínů ve prospěch bílé a modré barvy. Spodní panel nástrojů se přesunul nahoru, s výjimkou v podobě tlačítka pro založení nového souboru a nové složky. Tyto dvě funkce zajišťuje pro design Material obvyklé plovoucí kulaté tlačítko v pravém dolním rohu.

ES File Explorer - nové plovoucí tlačítko

ES File Explorer – nové plovoucí tlačítko

Aplikace ve čtvrté verzi zatím není k dispozici v Obchodě Play a v tuto chvíli není jisté, kdy bude do oficiálního repozitáře uvolněna. Ještě v pondělí 3. srpna ráno zde byla ke stažení verze s číslem 3.2.5.5. K dispozici není ani seznam provedených změn – můžeme tak předpokládat, že kromě kompletní renovace vzhledu přichází zatím poslední verze s obvyklým balíkem oprav chyb a vylepšením výkonu.

ES File Explorer File Manager
ES File Explorer File Manager

Kde stáhnout ES File Explorer ve verzi 4.0?

ES File Explorer verze 4.0 je tak aktuálně dostupná pouze skrze alternativní zdroje, jako je například APKMirror (instalační balíček je velký 5,5 MB).

Je otázkou, jak nové rozhraní přijmou stávající uživatelé, kterým často vyhovuje dosavadní prostředí. Aplikace se může pochlubit průměrnou známkou 4,5, což svědčí o tom, že je s ní drtivá většina uživatelů spokojena. ES File Explorer nominovali redaktoři také v rámci našeho seriálu ve článku SvětAndroida doporučuje: 6 správců souborů. Redaktor Martin Klapetek tehdy svého favorita popsal slovy: “Správce souborů téměř nepoužívám, a když už musím, tak většinou sáhnu po ES File Explorer a to jednoduše proto, že mi zeje v telefonu už dlouho. ES FE toho umí hodně, já ale většinou využívám jen základ (kopírování, přesouvání, mazání) a to plní skvěle, nemám tedy nutnost hledat něco nového :)”

Zdroje: Android Police, Android Authority.

 

Komentáře

pet

pet

4.8.2015 8:53

uz mam normlane strach aplikace na material aktualizovat. spousta aplikaci je priserna. napr dropbox je totalni tragedie. neprehledny s nesmyslne velkymi pismeny i kdyz driv byl prehledny apismena mel snesitelne velka

Petr Molnár

Petr Molnár

4.8.2015 9:06

Všichni si stěžují na material, i když je poskládaný jen z pár barevných kombinací, ale mě se líbí, protože se mi už ty geekovsky vystínované vzhledy jak z Androidu 2.2 hnusí. Proč musí být každá ikona či widget tak amatersky vypadajíc vystínovaná a musí využívat miliónu barev displeje, když v jednoduchosti je krása. Material je moderní a konečně ucelený styl. Škoda však, že si jen hraje se světlem a stíny a ne třeba rozmazáním (blur efekt) jako u iOS. Takový mám na to názor a ES explorer jsem si nestahoval právě proto, že amatéřinou přímo číšil. Pokud se tady budou komentující osočovat, že má skvělé funkce, není jediný a proto zvolil jsem Amaze. Vzhled je pro mne druhou a hodně podstatnou věcí.

Petr

Petr

4.8.2015 9:14

Design Material me oslovil asi jako ty priserny dlazdice ve Windows takze uz ani nic,co funguje neaktualizuji.Navic,z vetsiny sikovnych aplikaci se neustalym pridavanim dalsich a dalsich funkci stavaji nepouzitelne obludy.

Libor

Libor

4.8.2015 9:20

Souhlasím s panem Petrem.
Libor

ErgoProxy

ErgoProxy

z aplikace
4.8.2015 9:42

Hlavne proc presouvaji ovladaci prvky zespodu nahoru, kde na ne pri uhloprickach dnesnich telefonu nikdo nedosahne?

nio97

4.8.2015 9:50

Já vše aktualizuji a na nic jsem si neztěžoval, změna je život a material design mě oslovil jako moderní vzhled :)
btw: i ty dlaždice u win, které zmínil Petr se mi líbily :)

Picakozena

Picakozena

4.8.2015 9:51

Zrovna dnes mi ES na několik minut zamrzl při otevírání souboru RAR, tak doufám že to byla výjimka, jinak občas používám a je mi úplně jedno kde a jak má vystínovanou ikonu.

Lemy

Lemy

4.8.2015 11:41

S Material Designem jsem maximálně spokojený. Starý vzhled aplikací z androidu 2.12.3 se mi moc nelíbí

Stileth

Stileth 0

z aplikace
4.8.2015 12:03

Ach jo.. Ta bílá barva tahá oči neskutečným způsobem..

bckp

bckp

4.8.2015 12:20

Tak to co jsem zatím viděl na screenech je material jenom napůl :) Hodně věcí ještě MD nerespektuje… Co se týče File Managerů, tak zatím co jsem viděl, tak se změna vyloženě povedla hlavně Solid Exploreru :)

Zdeny

Zdeny

4.8.2015 13:50

Nechápu ani jak se někomu může vůbec líbit styl (nestyl) tzn. každá aplikace jiný vzhled, ovládání apod. Jednotící styl je rozhodně krok dopředu.

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

4.8.2015 14:49

Mám tu aplikaci rád. Škoda že není placená verze, kde bych si mohl design a záložky více upravit dle libosti.

Petr S

z aplikace
4.8.2015 17:37

Pomocí NoRoot Firewallu jsem zjistil, že se po každém startu připojuje někam do Pekingu. Tak jsem ji nahradil Total Commanderem.

@faktuz njn. nemá placenou verzi dokonce ani reklamy. Zřejmě mají ty číňani nějaký jiný monetizační model…

FinalDestination

4.8.2015 18:55

Co mají všichni s tím Materialem nepochopím…

Bugi

z aplikace
4.8.2015 20:11

Mám rád jednoduchost, proto mi Material vyhovuje. ES File Explorer je pro mě Must Have app, každopádně si počkám, až bude v Google Play.

eladmeh

z aplikace
4.8.2015 20:56

Stileth- tak si nastav černou ;-)

Orpheus

Orpheus

7.8.2015 16:37

ES FE je tupa srajda na sposob trapneho prieskumnika z Widli. Niet nad dvoj-oknoveho manazera na sposob TC, kde sa da vsetko urobit minimalne dva krat rychlejsie ako v tychto “prieskumnik” srackach.

Duk

8.8.2015 10:20

jelikoz nejsem barvoslepy tak mi desing Material nevyhovuje tak i ovladanim…

RSS (komentáře k článku)