Huawei vydal EMUI 12. Téměř potají, ale novinky zaujmou

EMUI 12 novinky Huawei nadstavba

Když velká technologická společnost vydá novou mezigenerační verzi systému, která bezpochyby zasáhne miliony uživatelů, většinou je kolem toho pěkně rušno a vysocí představitelé se můžou přetrhat při předvádění jednotlivých novinek. Nicméně před pár hodinami oficiálně spatřila světlo světa nová nadstavba EMUI 12 a směrem od Huawei se ozývá v podstatě jen ticho. Zní to zvláštně, ale vlastně není divu. Čínská firma napíná většinu vývojářských i propagačních sil na nové Harmony OS. Jelikož ale byla k EMUI 12 zveřejněna alespoň webová stránka, máme šanci mrknout na novinky sami.

Design nové grafické nadstavby je nyní celkově realističtější a minimalistický. Změnily se například i postupné (gradientní) přechody mezi barvami, přičemž většinu prostoru dostaly bílá, černá a modrá. Realističtěji jsou také pohyby, které simulují magnetické přichytávání či gravitaci. Uživatelé, kterým nevyhovuje základní písmo, mají nyní možnost libovolně měnit jeho velikost i šířku. Potěší také přítomnost rozbalovací horní nabídky s ovládáním a notifikacemi na jakékoli spuštěné kartě.

Objevil se rovněž panel Device+, který přes ikony nabízí jednoduché spouštění multitaskingových či komunikačních procesů v kombinaci s jinými zařízeními jako jsou tablety, sluchátka nebo MateBooky. Mezi novinky v EMUI 12 patří také “Distributed File System” umožňující snadnější a přehlednější procházení obsahu po bezdrátovém připojení mobilu k počítači. Mezi telefonem, PC či tabletem je nyní možné skrze MeeTime jednoduše přecházet při videohovorech.

Které novinky vás v EMUI 12 zaujaly nejvíc?

Zdroj: Huawei

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)