DxOMark má nového krále! V Česku si na něj můžeme nechat zajít chuť..

huawei mate 60 pro+ dxomark
  • Žebříčku DxOMark už nevládne Huawei P60 Pro
  • Vystřídal ho stájový kolega, překonal ho o jediný bod

Až dosud vládl žebříčku nejlepších mobilních fotoaparátů na DxOMark telefon Huawei P60 Pro, který fotí naprosto skvěle. Před časem jsem ho recenzoval a hlavní fotoaparát jsem si nemohl vynachválit. Spolu s Xiaomi 13 Pro jde podle mě o nejlepší hlavní snímač v telefonech vůbec, ale ani ten se nemůže držet na trůnu věčně. Nyní jej vystřídal novější stájový kolega – Huawei Mate 60 Pro+, který se mimochodem do Evropy s největší pravděpodobností ani nepodívá.

Mate 60 Pro+ si vysloužil celkové skóre 157 bodů, čímž o překonal P60 Pro přesně o jeden bod. U fotografií dosáhl na 160 bodů, což je nejlepší skóre vůbec, u rozmazání pozadí mu také patří první příčka s 80 body. Naopak u videa získal jen 148 bodů, nejlépe je na tom iPhone 15 Pro Max se 158 body, Zoom je pak se 152 body slušný, ale starší P60 Pro jej o 6 bodů překonal.

Huawei Mate 60 Pro+ Camera Score Summary | DXOMARK

Huawei Mate 60 Pro+ Camera Score Summary | DXOMARK

Recenzent si pochvaloval především vynikající fotky a to za všech světelných podmínek, přesné vykreslení odstínu pleti, ale také výborný ultraširoký fotoaparát, který si zachovává vysokou úroveň detailů. Líbila se mu také dobře fungující proměnlivá clona, naopak video za zhoršených podmínek by mohlo být lepší.

Jsou pro vás žebříčky DxOMark relevantní?

Zdroj: DxOMark

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)