Nejlepší mobily na selfíčka dle DxOMark? Jsou hned dva

dxomark huawei mate 50 pro

Web DxOMark už před nějakou dobou označil model Huawei Mate 50 Pro za vůbec nejlépe fotící mobil s celkovým hodnocením 149 bodů. Předehnal tak třeba Google Pixel 7 Pro, Honor Magic4 Ultimate i iPhone 14 Pro Max. Nyní se vytasil také s testem selfie kamerky, který opět vyhrál tento čínský mobil, na který si mimochodem můžete u nás na webu přečíst plnohodnotnou recenzi.

Huawei Mate 50 Pro se stává nejlépe fotícím mobilem nejen v případě zadních foťáků, ale nově také v případě selfie kamerky. Celkově si mobil vysloužil skóre 145 bodů, čímž dorovnal iPhone 14 Pro Max a nechal za sebou třeba o něco starší Huawei P50 Pro. Selfie kamerka, která je ukryta ve výřezu disponuje rozlišením 13 Mpx a světelností f/2,4. Dokáže natáčet video ve 4K při 60 snímcích za sekundu i zpomalené video až při 240 snímcích při Full HD rozlišení.

DxOMark pochválil u této selfie kamerky především expozici, ale také dynamický rozsah i věrné podání barvy kůže. Samozřejmě ale musíte počítat s kompromisy, které sebou nese menší snímač, takže za zhoršených světelných podmínek počítejte s mírným šumem a tu a tam se objevují také artefakty u videa.

Koupili byste si vlajku od Huawei?

Zdroj: DxOMark

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)