Dream G2? Z Číny za 235 dolarů

No Image-02

Ačkoliv o skutečném nástupci telefonu T-Mobile G1 (alias HTC Dream) se zatím jen šušká a stále se čeká na oficiální představení, na největším aukčním serveru eBay.com ho můžete koupit již dnes. Aby nedošlo k omylu, jde o další z padělků pocházející z čínských továren.

Drzost čínského plagiátorství se tak nevyhnula ani nástupci prvního telefonu s Androidem. Oficiální název čínské verze tvoří hybridní spojení slov Dream G2. Tím chtěl zřejmě výrobce Sciphone dát najevo, že telefon si vzal něco jak z HTC Dream, tak i budoucího T-Mobile G2. Vždyť více znamená lépe. Použití dalších světově chráněných značek, jako HTC, Google nebo T-Mobile už pak asi nikoho nepřekvapí. S pečlivostí si dal výrobce opravdu záležet, telefon s příslušenstvím najdete pěkně zabalený v elegantní krabici, která jakoby z oka vypadla té od T-Mobile G1.

Čínská napodobenina TM G2

Je to Android? Ne, není to Android. Přesto že je Android open source, tedy zdarma, mohlo by se zdát, že se výrobce pokusil do napodobeniny tento systém aspoň implmentovat. Popis u telefonu dokonce říká Android Home Edition. Není to ale (naštěstí) pravda, telefon používá vlastní systém, který je pouze Android-style, tomu oficiálnímu se tedy pouze graficky podobá. Jak se můžete podívat na videu, jde však o velmi špatnou kopii.

Něco málo technických parametrů:

  • displej 2.8″ s rozlišením 320 x 480 – pro zájímavost stejné rozlišení nabízel telefon Kogan Agora, který z důvodu nekompatability aplikací s malým rozlišením displeje musel být odložen a přepracován.
  • 4MPx fotoaparát
  • Wi-Fi, bluetooth, GPRS/EDGE

O skutečné kvalitě těchto parametrů si myslím každý umí udělat reálnou představu.

Smutné na celé věci napodobenin není jen prvotní troufalost výrobce, ale zvláště pak lidí, kteří je dále prodávají. Není tedy problém se s podobnými zařízeními setkat jak na světovém aukčním webu eBay.com, tak na českém Aukru. Samozřejmě i prodejci na aukcích pokračují ve lžích s cílem prodat, Android, Google, T-Mobile, HTC, to všechno vám nezapomenou slíbit.

Tento telefon je také znám pod značkou Dream G200i, za $234.99 jej nabízí známé stránky s čínskými napodobeninami chinagrabber.com.

httpv://cz.youtube.com/watch?v=Cdk4mW7INTw

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak importovat kontakty z Gmailu do MS Outlook?

Synchronizujte Outlook se svým Androidem

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později
tomtom_ico

Navigace TomTom je na cestě na Android Market

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později

Komentáře (21)