TOPlist

Displej Xiaomi Redmi K30 zvládne frekvenci 144 Hz. Dočkáme se aktualizace?

redmi k30 144 hz

Redmi K30, který byl představen přibližně před měsícem byl vůbec prvním telefonem z řady Redmi, který nabízí vysokou obnovovací frekvenci. IPS LCD panel u Redmi K30 5G umí běžet na 120 Hz, ovšem to nemusí být maximální hodnota, kterou zvládne, jelikož Lu Weibing zveřejnil video, kde běží ten stejný telefon na 144 Hz.

Viceprezident Xiaomi tvrdí, že se jednalo o test v laboratoři. Zatím není jasné, zda společnost vydá oficiální aktualizaci, která by umožňovala zapnutí takto vysoké obnovovací frekvence. Z videa je však poznat, že hardware nemá s vyšší frekvencí problém. Jak moc ale trpí baterie nám video neprozrazuje. 144 Hz je každopádně hodnota, která je stále běžnější u herních monitorů a v oblibě je mají zejména hráči FPS her, jako například Counter Strike: Global Offensive.

Redmi K30 5G 144Hz Refresh Rate Live Demo

Redmi K30 5G 144Hz Refresh Rate Live Demo

Minulý týden na veletrhu CES v Las Vegas ASUS představil herní monitor, který má obnovovací frekvenci neskutečných 360 Hz. Války ohledně těchto frekvencí u počítačů ani mobilních zařízení nejsou ani zdaleka u konce. Jsme sami zvědaví, jaké hodnoty budou standardem třeba za tři roky.

Co říkáte na to, že umí Redmi K30 144 Hz frekvenci?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)