TOPlist

Řada iPhone 14 konečně dostane vlastnost, kterou mají Androidy za pár tisíc

iphone 14

Stejně jako každý rok i tento se v září dočkáme nových iPhonů. Apple je v posledních několika letech poměrně konzervativní firmou, která nenabízí (snad s výjimkou M1 čipu) žádné převratné technologie. Namísto toho sází na propracovaný ekosystém a bezpečnost. Jenže někdy to trochu přehání a svým uživatelům dává najevo, že se rozhodně nehodlá podřizovat aktuálním trendům u Android konkurence.

Teď to ale vypadá, že se jablíčkáři konečně dočkají něčeho, na co jsou zvyklí uživatelé Android mobilů střední třídy už delší dobu. Řeč je o obnovovací frekvenci displejů. Když na podzim minulého roku došlo na představení řady iPhone 13, jednalo se o vůbec první telefony od Applu se 120Hz obnovovací frekvencí.

iphone 14

Bohužel se ji však dočkaly pouze Pro modely a klasický iPhone 13 a iPhone 13 Mini si musí vystačit pouze s 60Hz frekvencí. To je dost málo na telefon za více jak 20 000 Kč. Podle informací z webu MacRumors bychom se měli dočkat LTPO ProMotion displejů (10-120 Hz) u všech nadcházejících telefonů z řady iPhone 14, což jistě ocení nejeden uživatel. Ceny mají přitom zůstat stejné.

Je pro vás důležitá obnovovací frekvence u displejů?

Zdroj: MacRumors, FrontPageTech

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)