Populární Discord má za sebou několikahodinový výpadek

Discord výpadek leden 2022

Hráli jste ve středu odpoledne a večer oblíbenou online hru nebo jste třeba s kolegy řešili důležitý projekt a nefungovala vám při tom komunikace přes Discord? Rozhodně jste nebyli sami. Populární komunikační platforma měla v tu dobu velký celosvětový výpadek. Trval několik hodin a v nejkritičtější fázi uživatelům bránil v přihlášení. Už předtím se mnozí hlásili problémy s kvalitou připojení. Trable, jejichž příčina se momentálně hledá, byly vyřešeny zhruba o půlnoci ze středy na čtvrtek našeho času.

Zatím neznámý zádrhel u Discordu způsobil nefunkčnost centrálního API, které propojuje vícero systémů a nástrojů. “Chystáme se dokončit naši interní analýzu, abychom pořádně pochopili, co se zde přesně stalo. Opravdu se omlouváme za nepříjemnosti, pokud jste se dnes nemohli přihlásit nebo měli jiné problémy,” píšou provozovatelé na speciálním webu Discord Status, který je pro informování o podobných situacích stavěný.

Discord: Talk, Chat & Hang Out
Discord: Talk, Chat & Hang Out

Po odstranění hlavního problému ještě “nabíhaly” některé servery a funkce, nicméně od ranních hodin už by mělo být vše v pořádku.

Zaznamenali jste tento výpadek?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)