Těšili jste se na nový BlackBerry mobil? Tak vás nepotěšíme

další BlackBerry mobil nebude

Ikonická tlačítková klávesnice, povedené ergonomické tvary, poměrně vysoká odolnost a vlastní operační systém. To jsou hlavní aspekty, které v minulosti zdobily nejslavnější telefony značky BlackBerry. Mnozí fanoušci těchto přístrojů měli radost, když startup OnwardMobility koupil licenci a na rok 2021 slíbil představení nového mobilu. Jenže už se nedočkají. Firma po několika průtazích oficiálně přiznala, že další “ostružinový” telefon nebude.

“Chtěli bychom vám všem poděkovat za obrovskou podporu, kterou jste nám poskytli. S velkým zármutkem vám však oznamujeme, že společnost OnwardMobility končí a my již nebudeme pokračovat ve vývoji ultrabezpečného smartphonu s fyzickou klávesnicí. Vězte prosím, že toto rozhodnutí jsme neučinili lehkovážně ani ve spěchu. Sdílíme vaše zklamání z této zprávy a ujišťujeme vás, že to není výsledek, na kterém jsme pracovali a ve který jsme doufali,” píší na svém webu autoři projektu, k němuž byly ještě nedávno slibovány novinky z postupujících prací. Ty už ale definitivně ustaly.

Které telefony BlackBerry jste měli?

Zdroj: acentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)