Čtenáři doporučují: 5 aplikací na sledování olympiády v Soči

sochi_5_app_ico

Již zítra v 16:00 našeho času začínají v ruském přímořském městě Soči slavnostním ceremoniálem XXII. zimní olympijské hry, které budou probíhat až do 23. února. Váš chytrý telefon či tablet s Androidem může být vynikajícím zdrojem informací, výsledků, statistik a zajímavostí z olympijských sportovišť, nicméně zásadní otázkou v tomto směru je, jakou aplikaci pro sledování olympiády vlastně použít. Před dvěma týdny jsme přinesli šest doporučení našich redaktorů, nyní přidáváme dalších pět čtenářských nominací, čímž rozšiřujeme nabídku na dvanáct programů. Věříme, že mezi nimi najdete svého favorita pro sledování důležitých sportovních klání nadcházejících dnů.

Čtenáři doporučují: 5 aplikací na sledování olympiády v Soči Čtenáři doporučují: 5 aplikací na sledování olympiády v Soči

Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?

 • První týden zvolíme v redakci téma a vyzveme všechny redaktory, aby nominovali své oblíbené programy.
 • Druhý týden se připravuje článek SvětAndroida doporučuje, postavený na redaktorských nominacích. Článek vychází vždy ve čtvrtek v sudém týdnu.
 • Na konci článku je vždy zařazen formulář pro nominace čtenářů. Uvědomujeme si totiž, že přes sebevětší snahu nedokážeme pokrýt celé, obvykle velmi široké, spektrum nejrůznějších aplikací. Čtenáři mají na své nominace týden.
 • Čtvrtý týden zpracováváme nominace od čtenářů a připravujeme článek Čtenáři doporučují. Ten vychází taktéž ve čtvrtek v sudém týdnu. V tom okamžiku se v redakci vyhlašuje téma pro další díl SvětAndroida doporučuje a celý koloběh začíná znovu.

Pořadí ve článku

Pořadí ve článcích z cyklů SvětAndroida doporučuje a Čtenáři doporučují je určeno podle následujícího klíče:

 1. Podle počtu nominací; více nominací = lépe,
 2. v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google Play (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma nebo levnější); vyšší hodnocení = lépe,
 3. v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google Play; více hodnocení = lépe,
 4. v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.

Jaké aplikace nominovali redaktoři?

Před dvěma týdny nominovalo pět redaktorů následujících šest aplikací:

Čtenářských nominací se zúčastnili čtyři čtenáři, kteří nominovali pět aplikací. Protože každý program byl nominován právě jednou, rozhodovala o pořadí známka v Obchodě Play, v jednom případě pak také počet hodnocení. Pojďme se tedy podívat na výběr toho nejlepšího, čím můžete nakrmit svůj telefon či tablet před olympiádou.

ZOH 2014

Těsně před uzávěrkou nominací byla pod záštitou Českého olympijského výboru a T-Mobile uvolněna oficiální česká aplikace pro XXII. zimní olympijské hry v Soči. Nominoval ji čtenář Dlask se stručným konstatováním, že “by byla škoda, kdyby tahle aplikace chyběla na seznamu.”

Program slibuje “neustálý přehled o aktuálních výsledcích, programu her a nejčerstvějších novinkách ze Soči”, exkluzivní fotografie a informace ze zákulisí. Proti zahraničním programům slibuje informace o českých sportovcích, jejich výsledcích a získaných medailích. Užitečná je také funkce upozornění na vybraná sportovní klání. Pochopitelně v tuto chvíli aplikace ještě nenabízí žádné výsledky, ale to se již za několik hodin změní.

ZOH 2014: tady budou živé přenosy ZOH 2014: tady budou živé přenosy

ZOH 2014: bude se soutěžit o telefony ZOH 2014: bude se soutěžit o telefony

Na úvodní stránce jsou k vidění nejnovější zprávy a takzvané “hity dne”. V postranní nabídce dále najdete program her a televizních přenosů, živé textové přenosy a chystá se také soutěž pro uživatele o 25 chytrých telefonů denně. Praktickou shledáváme sekci Sporty a sportovci s popisem jednotlivých disciplín a vizitkami českých reprezentantů, včetně jejich dosavadních výsledků, filtrování zpráv a možností odeslání vzkazu.

S ohledem na jednoduchost aplikace nelze čekat složité nastavení – v podstatě je možné jen vypnout či zapnout notifikace v aplikaci a určit dobu upozornění před začátkem události.

ZOH 2014: informace o sportovní disciplíně ZOH 2014: informace o sportovní disciplíně

ZOH 2014: přehled našich sportovců ZOH 2014: přehled našich sportovců

Podrobnou recenzi této aplikace připravil Matěj Machytka – viz jeho článek Připravte se na olympiádu v Soči – oficiální česká aplikace dorazila do Google Play.

Oficiální program si zatím stáhlo jen něco přes tisíc uživatelů a její průměrná známka je velmi pěkných 4,7. Instalační balíček velký 4,5 MB lze použít na zařízeních s Androidem 2.3 a vyšším.

f825a197fdb93e9bd7106956760938f4?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

2014 Sochi Winter Games

Čtenář, který se podepsal jako Keramická hlava, doporučuje aplikaci 2014 Sochi Winter Games, jejímž autorem je Dmitry Nilsen, s komentářem: “Přehledná, pěkný design. Zatím jsem ji moc nezkoušel, uvidíme, až to začne :)”

Sám autor v oficiálním popisku v Obchodě Play prezentuje své dílko jako nejatraktivnější užitečnou, intuitivní a jednoduchou aplikaci pro zimní olympijské hry 2014 v Soči, s jejíž pomocí pro vás bude snadné sledovat události a olympijské soutěže.

2014 Sochi Winter Games: kalendář událostí 2014 Sochi Winter Games: kalendář událostí

2014 Sochi Winter Games: tabulka medailí 2014 Sochi Winter Games: tabulka medailí

2014 Sochi Winter Games: kalendář zvoleného sportu 2014 Sochi Winter Games: kalendář zvoleného sportu

Můžete si vytvořit seznam svých oblíbenců, díky kterému budete mít pohodlný přehled o jejich výsledcích. Samozřejmě nebude chybět průběžně aktualizovaný žebříček všech zúčastněných zemí podle získaných medailí ani další statistiky.

Hlavní funkce v bodech:

 • Seznam událostí a sportovních klání.
 • Detailní pohled na události s výsledky z předchozí olympiády ve Vancouveru 2010.
 • Kalendář akcí s možností importu do vlastního kalendáře.
 • Odpočet do zahájení olympiády s widgetem na domovskou obrazovku.
 • Mapa míst (používá Mapy Google).
 • Zobrazení oblíbených.

2014 Sochi Winter Games: kalendář zvoleného sportu 2014 Sochi Winter Games: kalendář zvoleného sportu

2014 Sochi Winter Games: postranní nabídka 2014 Sochi Winter Games: postranní nabídka

2014 Sochi Winter Games: informace o ledním hokeji 2014 Sochi Winter Games: informace o ledním hokeji

Na hlavní obrazovce je kalendář nadcházejících událostí s možností zobrazení místa na mapě a přidání do oblíbených. Přes postranní nabídku můžete prohlížet medailové žebříčky z letošní olympiády, ale také z let 1998, 2002, 2006 a 2010. Jestliže vás zajímají jen určité sporty, pak v sekci Events můžete prohlížet kalendáře jednotlivých disciplín. Samostatná sekce je věnována u nás patrně nejoblíbenějšímu sportu – lednímu hokeji.

V nastavení lze zvolit zobrazování času událostí v našem nebo místním čase, zobrazování míst a týmů v kalendáři.

2014 Sochi Winter Games: sportovní disciplíny 2014 Sochi Winter Games: sportovní disciplíny

2014 Sochi Winter Games: kalendář podle dnů 2014 Sochi Winter Games: kalendář podle dnů

2014 Sochi Winter Games: možnosti nastavení 2014 Sochi Winter Games: možnosti nastavení

Tento program si dosud stáhlo přes deset tisíc uživatelů, přičemž jeho průměrná známka je 4,5. Instalační balíček velký 4,3 MB můžete instalovat na telefonech a tabletech s Androidem 2.2 a novějším. Aplikace obsahuje reklamní proužky, za jejichž odstranění můžete (ale nemusíte) zaplatit asi 27 korun.

08195971f3e2c91b93cbd4336ef1a69c?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Sochi 2014 Results

Další oficiální aplikaci, orientující se na přinášení aktuálních výsledků, nominoval Bohouš, který napsal: “Samozřejmě můžeme těžko soudit, která aplikace bude nejrychlejší a nejpodrobnější, ale já se zkusím spolehnout na tuto. Vypadá docela dobře a hlavně za ní stojí Organizační výbor Soči 2014, což by snad mohlo být zárukou kvality.”

Program hodlá poskytovat veškeré informace o sportovním programu XXII. zimních olympijských her a XI. paralympijských her. Nabídne rychlý a snadný přístup k harmonogramu soutěží a výsledkům, můžete si vybrat svou oblíbenou zemi, témata či sporty a být upozorňováni na nejnovější zprávy o svých oblíbených sportovcích.

Sochi 2014 Results: úvodní obrazovka Sochi 2014 Results: úvodní obrazovka

Sochi 2014 Results: průvodce nastavením Sochi 2014 Results: průvodce nastavením

Sochi 2014 Results: průvodce nastavením Sochi 2014 Results: průvodce nastavením

Při prvním spuštění se vás ujme průvodce, který s vámi projde úvodní nastavení:

 • Výběr jazyka (ruština/angličtina/němčina).
 • Volba oblíbené země (samozřejmě Czech Republic ;) ).
 • Použití našeho nebo místního času.
 • Nastavení notifikací (při zisku medaile zvolené země, medailové pozice oblíbených sportovců, nových výsledků oblíbených sportů, denní oznámení o umístění v žebříčku podle medailí, denní oznámení o prvních třech místech žebříčku dle medailí.
 • Výběr oblíbených sportovních disciplín.
 • Výběr oblíbených sportovců.
 • Synchronizace se sociálními sítěmi Facebook, Twitter a VKontakte.

Sochi 2014 Results: kalendář událostí Sochi 2014 Results: kalendář událostí

Sochi 2014 Results: postranní nabídka Sochi 2014 Results: postranní nabídka

Hlavní stránka je v podobě kalendáře událostí, kterým můžete listovat den po dni. Kteroukoli událost lze označit hvězdičkou a podívat se na mapu místa, kde se koná. V průběhu her budou přibývat související výsledky, fotky a videa.

Skrze postranní nabídku můžete zobrazovat:

 • Oblíbené.
 • Kalendář a výsledky.
 • Žebříček zemí podle získaných medailí.
 • Informace o sportovních disciplínách (termíny, historie, sportovní vybavení, fotografie).
 • Údaje o sportovcích (datum a místo narozeni, výška, váha, výsledky, fotografie) podle abecedy, země či sportu.
 • Nakupovat vstupenky, suvenýry a další předměty.

Sochi 2014 Results: medailový žebříček Sochi 2014 Results: medailový žebříček

Sochi 2014 Results: sportovní disciplíny Sochi 2014 Results: sportovní disciplíny

Sochi 2014 Results: vizitka sportovce Sochi 2014 Results: vizitka sportovce

Nutno konstatovat, že pokud Sochi 2014 Results bude fungovat tak, jak se očekává, bude to velice nadějný adept na sledování olympijských her. Tato aplikace zaznamenala více než 50 000 stažení a její průměrná známka byla 4,3. 13 MB velký soubor lze instalovat na Android 2.3.3 a vyšší. Čeští uživatelé ale nevnímají tento program vždy pozitivně – například To Kamrec napsal do komentáře k hodnocení: “Nepamatuje si nastavení – oblíbené týmy, zápasy apod., o ničem… Lepší je od Samsungu.”

0415aa4ee558be770fe099b76726dd14?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Olympic Athletes’ Hub

Zajímá vás zákulisí olympiády? Pak by ve vašem mobilu rozhodně neměl chybět program Olympic Athletes’ Hub. Doporučující čtenář se podepsal jako Dlask a napsal: “Tento program vám pomůže najít vaše oblíbené sportovce na sociálních sítích Facebook, Twitter a Instagram, takže budete mít necenzurované informace doslova a do písmene z první ruky.”

Olympic Athletes' Hub: úvodní obrazovka Olympic Athletes’ Hub: úvodní obrazovka

Olympic Athletes' Hub: vyhledávání sportovců Olympic Athletes’ Hub: vyhledávání sportovců

Olympic Athletes' Hub: příspěvky na sociálních sítích Olympic Athletes’ Hub: příspěvky na sociálních sítích

Smysl této aplikace spočívá ve snadném nalezení ověřených účtů olympioniků na hlavních sociálních sítích. Hledat můžete podle jména, týmu, sportovní disciplíny, nebo olympiády, které se sportovci účastnili. Na hlavní obrazovce lze přepínat mezi čtyřmi uvedenými způsoby vyhledávání a prohlížet si příspěvky vašich favoritů na sociálních sítích. Do aplikace se můžete přihlásit účtem na Facebooku či Twitteru a následně přidávat sportovce do seznamu sledovaných.

Olympic Athletes' Hub: postranní nabídka Olympic Athletes’ Hub: postranní nabídka

Olympic Athletes' Hub: fotografie na Instagramu Olympic Athletes’ Hub: fotografie na Instagramu

Olympic Athletes' Hub: přihlášení přes sociální sítě Olympic Athletes’ Hub: přihlášení přes sociální sítě

Přes postranní nabídku pak lze zobrazovat:

 • Fotografie z olympiády na sociální síti Instagram,
 • Příspěvky pouze sledovaných sportovců.
 • Pouze příspěvky související s letošní olympiádou.
 • Aktuální trendy.

Olympic Athletes' Hub: aktuální témata Olympic Athletes’ Hub: aktuální témata

Olympic Athletes' Hub: hledání podle týmu Olympic Athletes’ Hub: hledání podle týmu

Olympic Athletes' Hub: příspěvky na sociálních sítích Olympic Athletes’ Hub: příspěvky na sociálních sítích

Ze všech dosud prezentovaných programů, zaměřujících se především na poskytování výsledkového servisu a přinášení aktualit, je tato rozhodně nejvýjimečnější a určitě stojí za pozornost. Pokud nechcete instalovat aplikaci do telefonu, můžete si dostupné funkce vyzkoušet na oficiálním webu hub.olympic.org. Aplikace Olympic Athletes’ Hub má na svém kontě zatím jen něco přes pět tisíc stažení a průměrnou známku 3,9. Instalační soubor je velký 3,2 MB, použít ho lze na Android 2.2 a novějším.

dbb795d978ff1d6ffc0d2fbd122a0ed4?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Sochi 2014 Schedule (oCals)

Poměrně netradičně pojatý program, který přidá sportovní události včetně výsledků do vašeho kalendáře, doporučuje BMort, který napsal: “Jednoduše přenese události do vašeho kalendáře. Jednoduché a funkční.”

Plány jsou automaticky doplňovány o výsledky od úvodních kol až do finále, takže budete vždy vědět, co se v Soči děje. K dispozici jsou dva typy kalendáře: první obsahuje všechny události her, druhý filtruje pouze vybraný sport.

Z úvodní stránky můžete pokračovat na kalendáře filtrované buď podle sportu, nebo podle země či konkrétního sportovce. Snadno tak například zjistíte, kdy závodí naše rychlobruslařka Martina Sáblíková, či kdy se hrají hokejové zápasy. Každý kalendář si můžete přepínačem přenést do svého kalendáře – zde ovšem číhá malá zrada: za tuto funkci budete muset zaplatit jednorázovou částku 33 Kč. Odměnou vám ovšem bude skutečnost, že budete mít všechny sportovní události v pro vás obvyklém prostředí Kalendáře Google.

Tato aplikace má na svém kontě zatím více než deset tisíc stažení, bohužel ji v našem žebříčku srazila ne právě pěkná známka 3,6. 407 KB velký program lze instalovat na Android 4.0 a novější.

42cdb58dda3ae606aef9c327858700d2?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Resumé

Na závěr výjimečně přidáváme tabulku všech jedenácti aplikací, seřazených podle známky v Obchodě Play, případně dle počtu hodnocení.

Aplikace Známka Počet hodnocení Počet stažení (>)
ZOH 2014 4,7 315 5000
Sochi 2014 Calendar 4,5 2 50
2014 Sochi Winter Games 4,4 797 10000
Сочи+ 4,4 573 10000
Sochi 2014 Results 4,3 1790 50000
Sport.cz 4,3 438 10000
Sochi 2014 Guide 4,2 1359 50000
Sochi 2014 WOW 4,1 961 10000
ČT sport 3,9 2105 100000
Olympic Athletes’ Hub 3,9 79 5000
Sochi 2014 Schedule (oCals) 3,6 120 10000
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Blue Skies Live Wallpaper

SvětAndroida doporučuje: 17x živé tapety

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
6 min. uložit na později

Komentáře (13)