Menu

Čtenáři doporučují: 6 aplikací na zálohování telefonu

Ztráta, krádež nebo neopravitelné poškození telefonu – to jsou zpravidla první momenty, kdy si uživatel uvědomí, jak by se mu hodila záloha kontaktů, dokumentů a případně dalších dat. Pokud nechcete jednoho dne plakat nad rozlitým mlékem, je možná právě dnešní den ideálním okamžikem, kdy se začnete připravovat na teoreticky poměrně pravděpodobné situace. Přinášíme vám přehled pěti aplikací, které vám pomohou zálohovat to nejcennější, co ve svém Androidu máte – vaše informace.

Zadání pro čtenáře znělo: “Nominovat můžete jak komplexní balíky, které zazálohují a obnoví celý systém včetně všech aplikací, jejich dat i nastavení, tak jednodušší či jednoúčelové nástroje, zálohující například SMSky, obrázky, kontakty, nebo jiná data.” Výsledkem je seznam šesti aplikací od jednoúčelových programů pro zálohu SMSek a záznamů o hovorech, přes komplexní nástroje pro zálohování celého systému včetně aplikací a jejich nastavení, až po vysloveně “geekovský” systém zálohování do vlastního cloudu.

Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?

 • Právě v okamžiku, kdy vyšel tento článek, začíná v redakci další kolo “SvětAndroida doporučuje”. Bylo vyhlášeno téma a redaktoři mají týden na to, aby nominovali aplikace.
 • Po uzávěrce máme sedm dnů na zpracování článku “SvětAndroida doporučuje”, který vychází v sudý čtvrtek.
 • Protože nabídka aplikací v Obchodě Play je nesmírně široká, počítáme s tím, že ani při sebevětší snaze nepokryjeme všechny možné alternativy. Proto na konci článku dáváme prostor našim čtenářům, aby nominovali programy, jež podle nich v redaktorském výběru chybí. Čtenáři mají na své nominace jeden týden.
 • Hned po skončení nominací začínáme připravovat článek “Čtenáři doporučují”, postavený na doporučeních našich ctěných čtenářů. Na přípravu máme jeden týden, článek tedy vychází následující sudý čtvrtek. Celý koloběh pak začíná od prvního bodu.

Pořadí ve článku

Pořadí ve článcích z cyklů “SvětAndroida doporučuje” a “Čtenáři doporučují” je určeno podle následujícího klíče:

 1. Podle počtu nominací; více nominací = lépe.
 2. v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma); vyšší hodnocení = lépe,
 3. v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google; více hodnocení = lépe,
 4. v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.

Jaké aplikace nominovali redaktoři?

Před dvěma týdny čtyři redaktoři Světa Androida nominovali osm aplikací na zálohování:

Od čtenářů jsme dostali celkem osm nominací na šest různých zálohovacích programů. Jen v jednom případě se na téže aplikaci shodlo více nominujících, takže pět programů z dnešního přehledu nominoval vždy jeden čtenář.

Helium – App Sync and Backup

Za zálohovacím programem Helium (původně známým pod názvem Carbon) stojí vývojáři, sdružení pod vyhlášenou značkou ClockworkMod. Vzhledem k dosavadním zkušenostem můžeme tedy předpokládat, že zálohování tímto programem bude sázkou na jistotu. Z došlých nominací náležely tři právě této aplikaci – první čtenář, který se podepsal jako jumbo78, napsal: “Osobně doporučuji pro uživatele bez rootu tuto aplikaci – stačí jí nainstalovat do Androidu a do PC. Zvládne toho opravdu hodně a myslím, že se může rovnat TB. Pokud máte root, není třeba ani klienta v PC ;) P. S. Původně se jmenovala Carbon… :D”

Druhým nominujícím je náš věrný čtenář Sharkee – zde jsou jeho důvody, proč byste měli svá data zálohovat právě s tímto programem: “Zálohuje do cloudu, na externí karty, nebo do PC. Zálohuje jen data, nebo i celou aplikaci. Ale hlavně funguje bez ROOTu! Jediná nevýhoda je, že se bez ROOTu musí aktivovat připojením k PC vždy do dalšího restartu zařízení.”

Do třetice všeho dobrého i zlého zoro napsal: “Aj bez rootu dokaze zalohovat aplikacie a ich nastavenie (neviem o ziadnej inej app, ktora toto dokaze), SMS, zoznam hovorov alebo uzivatelsky slovnik. Zalohy su ukladane na SD kartu, Dropbox alebo Google Drive…”

Helium - App Sync and Backup: aplikace funguje i bez rootu

Helium – App Sync and Backup: aplikace funguje i bez rootu

Helium - App Sync and Backup: úspěšná aktivace z počítače

Helium – App Sync and Backup: úspěšná aktivace z počítače

Sami vývojáři v popisku v Obchodě Play specifikují Helium jako “řešení pro chybějící synchronizaci a zálohování Androidu, nevyžadující práva roota”. Kromě zálohy do cloudu nebo na paměťovou kartu nabízí také synchronizaci dat mezi více zařízeními, které funguje dokonce i v případech, kdy tato zařízení nejsou ve stejné síti. Další přidanou hodnotou je plánování záloh – budete tak mít svá data v bezpečí, aniž byste se o to museli starat.

Aplikace je k dispozici ve verzi zdarma, která umí zálohování a obnovení na/z SD kartu nebo do/z počítače. Pokud očekáváte od zálohovacího programu širší škálu funkcí, je tu placená varianta Premium za necelou stokorunu. Ta navíc nabízí:

 • Žádné reklamy.
 • Automatické zálohování podle plánu.
 • Synchronizace z Androidu na Android.
 • Zálohování a obnovení do/z cloudu – podporována jsou úložiště Dropbox, Box a Disk Google.

Helium - App Sync and Backup: možnosti zálohování

Helium – App Sync and Backup: možnosti zálohování

Helium - App Sync and Backup: možnosti uložení zálohy

Helium – App Sync and Backup: možnosti uložení zálohy

Jak nainstalovat aplikaci Helium tak, aby správně fungovala?

 1. Nainstalujte aplikaci na telefon nebo tablet.
 2. Jestliže je zařízení rootnuté, máte hotovo a můžete zbytek návodu přeskočit.
 3. V opačném případě nainstalujte na počítač a spusťte Helium Desktop (Windows/Mac OS/Linux).
 4. Připojte Android k počítači. (patrně budete muset nastavit režim připojení USB na PTP).
 5. Helium na Android by nyní měla být povoleno a bude fungovat dle předpokladů.

Verzi zdarma si dosud stáhlo přes sto tisíc uživatelů a její průměrná známka je 4,5. Placená varianta má hodnocení 4,7 a zakoupilo si ji přes 10 000 uživatelů, což samo o sobě svědčí o kvalitách tohoto nástroje. Jediným zásadním omezením tak pro někoho bude podpora pouze Androidu 4.0 a novějšího.

Za spokojené uživatele citujme Lukáše Judu, který ke svým pěti hvězdičkám napsal: “Na aplikaci tohoto druhu jsem čekal hodně dlouho. Konečně je k dispozici. Zálohování na cloud = paráda. Obnova aplikací v pohodě :)”

Helium – App Sync and Backup
ClockworkMod
Verze1.1.0.2 (4. 5. 2013)
Velikost2,3 MB
4.0+


Zdarma


94,86 Kč

 

SMS Backup & Restore

Druhé místo v dnešním přehledu získala jednoúčelová zálohovací aplikace SMS Backup & Restore. Předáváme slovo Kristiánu Mohačovi: “Určitě znáte, ať už chcete obnovit telefon do továrního nastavení, nebo změnit ROM a chcete rychle zazálohovat své SMS zprávy, použijte tuto aplikaci. Jednoduchá, intuitivní a přehledná. SMS zálohy se ukládají ve formátu xml a ukládají se na SD kartu, takže si je můžete přesunout do PC, či do jiného telefonu. Zálohu lze nahrát na Disk či Dropbox.”

SMS Backup & Restore: úvodní obrazovka

SMS Backup & Restore: úvodní obrazovka

SMS Backup & Restore: probíhá záloha

SMS Backup & Restore: probíhá záloha

Jestliže tedy hledáte program pro zálohu vašich “textovek”, možná jste právě našli ideálního kandidáta. Podívejme se na vlastnosti, jak je deklarují autoři v Obchodě Play:

 • Zálohování SMS zpráv ve formátu XML.
 • Možnost nastavit automatické denní zálohování v zadaný čas.
 • Volitelný název záložního souboru včetně automaticky generovaného názvu dle přání uživatele.
 • Formát zálohování je nezávislý na verzi Androidu, takže zprávy lze snadno přesunout (zazálohovat/obnovit) z jednoho telefonu do druhého. Autor sám tuto funkci úspěšně vyzkoušel přenosem SMSek ze zařízení s Androidem 1.5 na Android 4.0.
 • Možnost výběru zálohovaných konverzací.
 • Zobrazení/obnova všech zpráv, nebo pouze vybraných konverzací.
 • Možnost odstranění všech SMS z telefonu.
 • Odeslání záložního souboru e-mailem.
 • Automatické odeslání zálohy do Dropboxu nebo na Disk Google pomocí doplňku.
 • XML lze převést do jiných formátů a můžete ho také prohlížet na počítači.

Musíme upozornit, že aplikace nepodporuje MMS, ale pouze textové zprávy.

SMS Backup & Restore: záloha k obnovení

SMS Backup & Restore: záloha k obnovení

SMS Backup & Restore: možnosti nastavení

SMS Backup & Restore: možnosti nastavení

Ve verzi zdarma je zobrazována reklama, proto vyžaduje oprávnění k přístupu k Internetu. Pokud reklamu nechcete, můžete si koupit placenou verzi za cca 42 Kč.

Na novějších telefonech bude záloha pravděpodobně ukládána na interní paměťovou kartu. Pokud tedy máte v úmyslu udělat obnovení továrního nastavení, přesuňte předtím zálohu jinam (výchozí složka pro zálohy je /sdcard/SMSBackupRestore).

Nesporným pozitivem je lokalizace programu do češtiny a slovenštiny.

Dodejme, že SMS Backup & Restore si dosud stáhl více než milion uživatelů a jeho průměrná známka je 4,7. Instalovat můžete na Android 1.5 nebo novější.

Stručný a přesto výmluvný komentář k tomuto programu napsal v Obchodě Play Aleš Pokorák: “Tak tohle je teda pecka. Záloha do Dropboxu šlape jak má. Pro člověka, který hodně píše a chodí mu skrz SMS důležité informace, je to prostě nutnost. Mohli by v budoucnu přidat i SkyDrive.”

SMS Backup & Restore
Ritesh Sahu
Verze6.01 (1. 6. 2013)
Velikost1,1 MB
1.5+


Zdarma


41,86 Kč

 

Super Backup : SMS & Contacts

Čtenář Hnida doporučuje aplikaci Super Backup s komentářem: “Nemám rád programy, jejichž autoři dávají do názvu superlativy. Nicméně v případě Super Backupu mohu říci, že jsem naprosto spokojeným uživatelem. Používám ho k záloze aplikací, kalendáře a textových zpráv na SD kartu, odkud pak tato data přesouvám dál. I kdyby se mi telefon rozbil, nebo mi ho ukradli, tak ty nejdůležitější věci z něj mám v záloze.”

Autoři označují své dítko za “Nejrychlejší nástroj na zálohování dat pro Android.”

Super Backup : SMS & Contacts: úvodní obrazovka

Super Backup : SMS & Contacts: úvodní obrazovka

Super Backup : SMS & Contacts: zálohování aplikací

Super Backup : SMS & Contacts: zálohování aplikací

Podívejme se na vlastnosti této aplikace:

 • Záloha aplikací na paměťovou kartu.
 • Záloha a obnova dat aplikací (nutný root).
 • Dávkové obnovení aplikací z paměťové karty (nutný root).
 • Zálohování a obnovení kontaktů, SMS, záznamů o hovorech, záložek a kalendáře.
 • Lze vybrat SMS konverzace pro zálohování.
 • Odstranění záložních dat z karty.
 • Možnost naplánovat automatické zálohování.
 • Automatický upload souborů zálohy na váš účet Google.
 • Zobrazení poslední zálohy.
 • Uživatel může změnit cestu ke složce pro zálohy.

Super Backup : SMS & Contacts: probíhá záloha

Super Backup : SMS & Contacts: probíhá záloha

Super Backup : SMS & Contacts: možnosti nastavení

Super Backup : SMS & Contacts: možnosti nastavení

Autoři upozorňují, že pokud má telefon interní úložiště, bude výchozí umístění zálohy pravděpodobně nasměrováno na interní paměťovou kartu. Pokud máte v úmyslu udělat obnovení továrního nastavení, ujistěte se, že výchozí složka zálohy je na externí kartě SD! Pokud ne, zkopírujte celou záložní složku (ve výchozím nastavení SmsContactsBackup) na externí SD.

Super Backup můžete používat úplně zadarmo na Androidu 2.0.1 a novějším. Aplikaci si už stáhl více než milion uživatelů a její průměrná známka je solidních 4,7. Pokud by vám vadila reklama, nebo jestliže chcete podpořit úsilí autorů, můžete si za necelých 40 Kč koupit verzi “Pro”.

Jeden ze spokojených uživatelů ke svému hodnocení napsal: “Na negativní recenzi jsem nedal a vyplatilo se. Výpis hovorů a SMS zprávy se zálohovaly nad očekávání rychle. Obnova sice trvala poněkud déle, zato proběhla bez chyb. Hvězdu odebírám za absenci obnovy všech položek najednou.”

O této aplikaci jsme také psali v 15. díle seriálu Nejlepší aplikace pro rootnuté telefony.

Super Backup : SMS & Contacts
Mobile Idea Studio
Verze1.7.5 (16. 2. 2013)
Velikost614 kB
2.0.1+


Zdarma


37,81 Kč

 

MyBackup

O aplikaci MyBackup neslyšíte na našem webu poprvé – zmínili jsme ji například ve druhém díle seriálu Nejlepší aplikace pro rootnuté telefony. Do dnešního přehledu ji jako jediný nominoval Libor Foltýnek, který napsal: “Tuto aplikaci jsem začal používat už kdysi dávno na HTC Desire na doporučení v článku o rootu a od té doby mě nikdy nezklamala. Umí zálohu systémových dat (SMS, MMS, kalendář, budíky…) a nainstalované aplikace. Pokud máte root, umí kromě aplikací zazálohovat i jejich nastavení, nepřijdete tedy např. o dosažené skóre ve hrách apod. Kromě tohoto zvládá také zálohy fotografií, videa a hudby.
Zálohu systémových dat umí naplánovat, takže není problém mít automatickou zálohu spouštěnou někdy v noci.
Zálohy umisťuje na SD kartu a nebo do cloudu.
Existuje free i placená verze, z hlavy nevím omezení té free.
Obnovení bez rootu je trochu otravné kvůli omezením systému, protože se aplikace vlastně instalují z Play. S rootem je to otázka jednoho kafíčka: spustím a za chvíli mám hotovo.”

MyBackup: úvodní obrazovka

MyBackup: úvodní obrazovka

MyBackup: nastavení zálohování

MyBackup: nastavení zálohování

Podívejme se, jaké funkce a vlastnosti deklarují vývojáři v Obchodě Play, kteří MyBackup označují za nejjednodušší způsob zálohování zařízení s Androidem.:

 • Zálohování na paměťovou kartu.
 • Zálohování do cloudu na zabezpečených serverech.
 • Obnova do stávajícího nebo nového telefonu.
 • Zobrazení detailů zálohy.
 • Zálohování a obnovení aplikací, fotografií, hudby, videí, kontaktů, seznamu hovorů, záložek prohlížeče, textových a MMS zpráv, kalendáře, nastavení systému, zástupců a tapety domovské obrazovky, budíků, uživatelského slovníku, seznamů skladeb atd.
 • K dispozici ve více než 10 jazycích, bohužel čeština nebo slovenština v nabídce není.

MyBackup: probíhá zálohování

MyBackup: probíhá zálohování

MyBackup: plánování zálohy

MyBackup: plánování zálohy

Všechny výše uvedené možnosti jsou funkční na zařízení s rootem i bez něj. Jestliže máte telefon rootnutý, můžete navíc počítat s následujícími funkcemi:

 • Zmrazení a rozmrazení nežádoucích předinstalovaných aplikací (bloatware) a systémových programů.
 • Vyčistění cache a dat aplikací.
 • Odinstalace programů.
 • Zrušení nebo obnovení odkazů aplikací na Obchod Play.
 • Násilné ukončování aplikací.

MyBackup si můžete zadarmo vyzkoušet po dobu třiceti dnů na jednom zařízení a v případě, že budete spokojení, můžete si za necelou stokorunu zakoupit plnou verzi.

Z více než milionu uživatelů, kteří si MyBackup stáhli, hodnotilo skoro deset tisíc, přičemž průměrná známka je 4,2 u zkušební a 4,6 v případě plné verze. Za spokojené uživatele necháme promluvit Jana Vokurku, který provozuje MyBackup na Sony Xperii T: “Tato aplikace je naprosto fantastická, pro zálohování dat aplikací (např. savy her, nebo nastavení Google Authenticatoru, při změně ROMky), na rootovaných přístrojích, s Androidem. Hlavní výhodou je, že oproti Titanium Backupu, který je složitý a přeplácaný moloch, má tohle jednoduché, a intuitivní, ovládání, jak pro blbečky). Takže to se cení.”

My Backup
Rerware, LLC
Verze4.0.0 (19. 6. 2013)
Velikost2,4 MB
1.5+


Zdarma


95,55 Kč

 

Call Log Calendar

Druhou aplikací, zaměřující se na zálohu jen specifického typu dat, je Call Log Calendar, nominovaný čtenářem s nickem Begotten, který nám ji také představí: “Aplikaci Call Log Calendar používám cca, no lhal bych kdybych to tvrdil přesně, ale počítám, že dva tři roky určitě.
Jedná se o zálohu sms a call logu do Google kalendáře dá se zvolit do jakého kalendáře co uložit (příchozí hovory odchozí, zmeškané, přijaté/odeslané SMS)
Proč ji používám? Vyhovuje mi zobrazení v “prostoru” vidím kdy kdo a jak dlouho volal, kdo mi psal, kdy jsem odpověděl. Ano, v konverzaci ze SMS Backup to je vidět také ale nevyhovovalo mi, že je omezena na 100 SMS a jsou mixované do sebe různé dny a různá témata. Tady vidím dané SMS hned za sebou. Jediným nedostatkem je pro mne je, že se to nedá omezit na jedno telefonní číslo nebo skupinu, která mě zajímá, ale ukládají se všechny SMS. Na vyzkoušení rozhodně doporučuji!”

Call Log Calendar: hlavní obrazovka

Call Log Calendar: hlavní obrazovka

Call Log Calendar: možnosti nastavení

Call Log Calendar: možnosti nastavení

Jak již zaznělo, aplikace ukládá hovory a textové zprávy do Kalendáře Google. Podobá se tak programu SMS Backup+, o němž jsme psali minulý týden, který ovšem SMSky a volání ukládá do Gmailu.

K dispozici je zkušební verze zdarma a placená varianta za necelých 70 korun, přičemž rozdíly jsou v tom, že zadarmo nefunguje automatické ukládání a není na výběr cílový kalendář pro volání.

Aplikaci zatím zkusilo přes 50 tisíc uživatelů, kteří udělili průměrnou známku 4,0. Instalovat můžete na Android 2.1 a novější.

Call Log Calendar: možnosti nastavení

Call Log Calendar: možnosti nastavení

Call Log Calendar: počet zálohovaných položek

Call Log Calendar: počet zálohovaných položek

Nesmí chybět názor někoho, kdo aplikaci aktivně používá: “Informace odeslané do Kalendáře Google jsou přesně to, co hledám. Jednoduše se používá a funguje na Androidu 4.0 ICS na mém Nexusu. Byl bych ochoten si koupit plnou verzi, pokud by umožňovala výběr lidí nebo skupin, jejichž telefonáty a zprávy budou zaznamenány. Přidal bych ještě nějaké dolary za to, pokud by autor přidal možnosti vyhledávat a třídit data. Zatím je to nejlepší aplikace, jakou jsem dosud našel.”

Call Log Calendar (Free/Trial)
Joao Orui
Verze1.9.9f (17. 4. 2013)
Velikost790 kB
2.1+


Zdarma


69,00 Kč

 

BotSync SSH SFTP

Nominace JirkyS spadá spíše do kategorie pro geeeky, což jistě není na škodu – určitě nejen naši redaktoři spadají do této sorty lidí :). Jirka ke své nominaci napsal: “Primitivní aplikace, která umí synchronizovat (jedním nebo druhým směrem, nikoliv vzájemně) obsah jedné složky v telefonu a druhé složky na stroji dostupném přes SSH/SCP/SFTP (typicky Linux). Synchronizuje samozřejmě rekurzivně, takže se dá používat například na zálohování celé SD karty (samozřejmě kromě .android_secure).”

BotSync tedy pravidelně v nastaveném intervalu provádí synchronizaci souborů proti vzdálenému serveru SSH SFTP přes Wi-Fi nebo mobilní data. Nově vytvořené soubory a složky jsou aplikací promítnuty i na “druhou stranu” – tedy staženy do telefonu, nebo nahrány na server (jako rsync). Primárním smyslem programu je tedy přenos nového obsahu na server bezpečně, bezdrátově a automaticky.

Autoři v popisu Obchodu Play píšou: “Proč platit za Dropbox, když můžete spustit svůj vlastní privátní cloud? BotSync pracuje s opensshd – bez nutnosti instalace neefektivního, od určité kapacity drahého, případně i potenciálně nebezpečného software.” BotSync podle nich přenáší data až čtyřikrát rychleji než AndFTP SFTP.

BotSync SSH SFTP: úvodní obrazovka

BotSync SSH SFTP: úvodní obrazovka

BotSync SSH SFTP: konfigurace

BotSync SSH SFTP: konfigurace

Podívali jsme se také na oficiální stránky aplikace, kde jsme prošli sekci otázek a odpovědí. Zde jsou ty, které by vás mohly zajímat.

 • K čemu aplikace slouží?
  Pro přenos souborů mezi telefonem a jakýmkoli počítačem, na kterém běží SSH server. Není tedy nutné připojovat telefon USB kabelem a kopírovat data ručně.
 • Umí BotSync navazovat přerušené přenosy?
  Ano.
 • Jak rychlé to je?
  Okolo 500 kiB/s na Wi-Fi (testováno na HTC EVO 4G).
 • Podporované verze systému Android?
  2.1 a novější.
 • Vyžaduje aplikace práva roota?
  Ne.
 • Bude BotSync fungovat na tabletu?
  Ano.
 • Pozná multimediální přehrávač nově nahrané soubory?
  Ano. Soubory mp3/ogg/mp4 a další se zobrazí automaticky.
 • Jak mohu automaticky zálohovat videa či fotografie z telefonu?
  Nastavte složku sdcard/DCIM na automatický upload.
 • Jestliže odstraním soubory ze serveru, odstraní je BotSync také z telefonu?
  Ne. V takovém případě budete muset soubory odstranit ručně.
 • Funguje BotSync s Windows?
  Ano, pokud si na ně nainstalujete SSH / SFTP server.

BotSync SSH SFTP: nastavení uploadu nebo downloadu

BotSync SSH SFTP: nastavení uploadu nebo downloadu

BotSync SSH SFTP: synchronizace

BotSync SSH SFTP: synchronizace

Další informace, včetně popisu, jak nainstalovat SSH / SFTP server na počítač s Windows, najdete na oficiálních stránkách.

Aplikaci BotSync pro Android si stáhlo přes deset tisíc uživatelů a její průměrná známka je 4,0. Vše ostatní už víte, zbývá dodat jen to, že ji můžete používat zdarma.

Názor spokojeného uživatele: “Dělá to, co slibuje: rsync přes Wi-Fi, zhruba rychlostí 500 až 700 Kb / s. Velmi snadno se nastavuje, ale postrádá škálovatelnost (hodilo by se více konfigurací). Program se stal mým výchozím synchronizačním nástrojem pro Android. Díky za skvělou práci!”

BotSync SSH SFTP
inisyn
Verze0.6 (3. 8. 2011)
Velikost108 kB
2.1+


Zdarma

 

 

Komentáře

max

max

27.6.2013 7:02

Mně by spíše zajímalo, jaká zálohovací aplikace mimo CWM Recovery umí zálohovat widgety, aby např.při aktualizaci launcheru byly widgety v původním stavu, ještě jsem na takovou apku bohužel nenarazil.

Pokaždé, když aktualizuji Next Launcher, musím opět naházet na plochy widgety a nastavit je, zůstanou mi na plochách jen prázdné destičky původních widgetů.CWM Recovery je v tomto momentě nepoužitelný, protože logicky obnoví ze zálohy i starší verzi launcheru.

Orbit09

27.6.2013 9:21

max: umí to i záloha v TeamWin recovery :D

max

max

27.6.2013 10:20

Ten TWRP Manager je ale totožný s CWM Recovery.
Přeci, když si udělám kompletní zálohu systému, updatuju launcher, tak po updatu nebudu mít nastavené widgety jak již jsem psal a pokud zvolím obnovu a je jedno zda přes CWM, nebo přes TWRP, tak se mi opět obnový předchozí verze launcheru,prostě vše bude tak jako před zálohou, ale opět se starou verí launcheru, rozumíme si?

pavek.1

pavek.1

27.6.2013 12:45

Nevite nekdo jak v helium zalohovat kontaky na sd kartu? nikde jsem tam nenasel ikonu kontaktu…diky za rady

kuko61

kuko61

27.6.2013 17:58

max: ja zalohujem v GoBackup a po factory resete a obnove zo zalohy mi obnoví aj usporiadanie ikon a widgetov na plochach.
Ked som zmenil telefon, hladal som nahradu za vyborny Allbackup, ktory bezi len na Huawei telefonoch a GoBackup zatial splnil vsetko co som od zalohy vyzadoval (a ma este ovela viac funkcii, ako Huawei AllBackup).

ic

ic

27.6.2013 20:34

Co přesně znamená to nastavení Google Authenticatoru u programu My Backup ? Jde jen o nějaké drobné nastavení (není jich tam moc), nebo skutečně zálohuje tajný klíč a tudíž může jednorázová hesla generovat kterékoliv další zařízení, do kterého tajný klíč přenesu?

delvin

delvin

28.6.2013 19:03

Chci se mistnich zkusenych zeptat – mam LG P880 (4XHD) a kdyz budu updatovat ofiko cestou pres LG PC Suite z Androidu 4.03 na 4.1.2, neprijdu o vsechny kontakty, smsky i nainstalovane aplikace? Nebo doporucujete urcite vse poctive zaback-upovat?

TtKk

TtKk

18.8.2013 17:22

Osobně jsem zálohoval na externí disk – odešel, a s ním i bohužel moje data. Dnes raději zálohuji do cloudu (internetové úložiště).

Nejštědřejší na místo zdarma mi vychází Copy.com: https://copy.com?r=zPku0e
Když se zaregistrujete přes zmiňovaný odkaz a nainstalujete si jejich aplikaci pro synchronizaci / zálohování dat, tak rovnou dostanete 20GB zdarma s tím, že když se přes vás zaregistruje někdo další, tak za každého dostanete dalších 5GB zdarma, což je super…

apkmi

18.1.2014 12:12

ahoj stáhl jsem helium a píše mi chyba při získávání root oprávnění i když root mám nevíte jestli je to bug aplikace? Root mi normálně u titanium backup funguje. Chtěl jsem vyzkoušet jinou appku na zálohu. Díky

Milan

Milan

6.2.2014 10:09

Ahoj lidi, poradí mi někdo program na zálohování aplikací tak, abych po obnovení neměl jen aplikaci, ale i data která byla v ní? Nemám root a udělat ho bohužel ani nemůžu, takže titanium backup, který jsem používal nejde. Díky

Jirka

Jirka

19.7.2014 17:37

Helium má jeden pech, bez placené verze data ze zálohy neobnovíte…

Lukáš Šmídek

23.6.2016 13:03

Myslím si že je kolem ono příliš velkou humbuk ( co se app tyče )
Uvedeny app mi přišly trochu složitější a dávam přednost jednoduchosti
tak jsem s musil najít si něco sám a je to katastrofa. Nikoho nenapadne udělat jeden kompletní program, každý dela jen něco ( data app Stracený i když bylo psáno ze je to zálohujte )
tak jako u všech app

Leonardis

10.8.2017 0:55

Ahoj, chci se zeptat, nemám na telefonu root, chtěl bych si zálohovat hry, postupy ve hře, protože když hru vymažu a nainstaluju jí znova tak by člověk musel hrát od začátku. Jak na tu zálohu her? Děkuji za odpověď všem

RSS (komentáře k článku)