Připravte se na olympiádu v Soči – oficiální česká aplikace dorazila do Google Play

Soči olympiáda

Sportovní událost roku – XXII. zimní olympijské hry již klepou na dveře, a proto není na škodu připravit na ně i svůj smartphone. Nedávno jsme vám skrze náš oblíbený seriál SvětAndroida doporučuje přinesli tipy na aplikace, díky kterým vám ze Sochi neunikne žádná zpráva. Dnes náš výběr doplňujeme o oficiální českou aplikaci, která vznikla díky spolupráci mezi Českým olympijským výborem a T-Mobilem.

Olympiáda

Přehled funkcí:

  • Podrobné zpravodajství
  • Kompletní program ZOH
  • Kompletní televizní program
  • Výsledkový servis
  • Live textové přenosy
  • Soutěž
  • Představení jednotlivých sportovců a sportů
  • Upozornění na blížící se disciplínu

Zpravodajství a program Soči 2014

Musíme uznat, že aplikace nás hned na první pohled zaujala povedeným grafickým zpracováním a především pořádnou porcí hodnotných informací. Ihned po otevření se vám zobrazí záložka zpravodajství, kde najdete všechny články tematicky spojené s olympiádou, které můžete dále filtrovat.

Screenshot_2014-01-30-14-07-35

Další záložkou je program rozdělený do dvou kategorií. První kategorií je detailní rozvrh olympijských her. Ten zobrazí sporty v pořadí, jak se v Soči odehrají. Druhou kategorií je televizní program, který nám poskytne informace o tom, kdy bude jaký sport k vidění na ČT Sport nebo ČT 2. V případech, kdy se vysílá živě, oba programy se překrývají, avšak ne všechny sporty se na obrazovky dostanou (zvláště kvalifikace), proto se nám líbí, že aplikace přináší “timetable” ZOH a ne pouze vysílací plán České televize. Velmi užitečnou funkcí je nastavení upozornění na jednotlivé disciplíny. To provedete kliknutím na ikonu budíku. V nastavení zároveň můžete nastavit, jak moc dopředu chcete být na událost upozorněni.

Screenshot_2014-01-30-14-24-27

Výsledkový servis a live textové přenosy

Aplikace nám v další záložce nabídne kompletní výsledkový servis přehledně rozřazený podle jednotlivých sportů. Povedená je také záložka s “počítadlem medailí”. Zde najdeme seznam všech zemí a informace o tom, kolik získaly zlatých, stříbrných či bronzových medailí.

Screenshot_2014-01-30-14-43-43

Live textové přenosy využijete ve chvíli, kdy po ruce nemáte televizní přijímač, ale přesto byste rádi věděli, jak to “s našima” vypadá. Živé textové přenosy již dnes znáte ze serverů jako je iDNES a jiných.

Přehled sportů a sportovců

Pokud vás zajímá, kdo nás vlastně v Soči bude reprezentovat, nezapomeňte navštívit záložku s přehledem sportů a sportovců. V kategorii sporty najdete všechny aktuální olympijské sporty a jejich krátký popis, včetně úspěchů českých reprezentantů.

Screenshot_2014-01-30-14-44-17

Kategorie sportovci pak představí všechny členy české olympijské výpravy v abecedním pořádků. Po rozkliknutí vašeho oblíbence najdete jeho popis a největší úspěchy. V záložce zpravodajství můžete sledovat zprávy týkající se přímo jeho, a dokonce svému oblíbenému olympionikovi můžete poslat vzkaz.

Screenshot_2014-01-30-14-44-34

Aplikace toho již teď nabízí spoustu a ještě víc toho nabídne v okamžiku vypuknutí samotných her. Pokud nechcete o nic přijít, určitě si ji stáhněte z Google Play.

f825a197fdb93e9bd7106956760938f4?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)