Virtuální realitu čeká menší revoluce, přichází podpora CRYENGINE

crytek-virtual-reality-oculus-rift-gdc-2015-cryengine-back-to-dinosaur-island-4

Společnost Crytek patří dlouhodobě mezi giganty videoherního průmyslu. Důkazem toho mohou být takové pecky jako série Crysis a Far Cry, které pocházejí z tohoto vývojářského studia. Tím nejzajímavějších počinem, který pochází z pera tohoto německého studia, je ovšem CRYENGINE. V jeho případě se totiž jedná o jeden z nejkomplexnějších herních enginů a dokáže vykouzlit opravdu fascinující věci a grafickou podívanou.

CRYENGINE

Skvělou zprávou tedy je, že s novou aktualizací CRYENGINE na verzi 3.8.1 byla přidána podpora virtuální reality Oculus Rift, ale také Android TV a operačního systému Linux. Zejména v oblasti virtuální reality se tento krok dočkal skvělé odezvy a spousta vývojářů chce využít tento engine ve svých budoucích projektech, které vznikají právě pro virtuální realitu Oculus Rift. Další dobrou zprávou je také využití CRYENGINE na platformě Android TV. Díky této skutečnosti bychom se dříve nebo později mohli dočkat opravdových herních lahůdek.

Virtuální realitu Oculus Rift si můžete vyzkoušet na vlastní kůži na Alza Android RoadShow 2015, kde je k vidění také další spousta moderních technologií.

registracehome

 

Zdroj: androidauthority.com

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)