TOPlist

Contextual App Folder: Kouzelná složka, která ví, jaké aplikace chcete zrovna spustit

Contextual App Folder

Každý z nás si přizpůsobil plochu telefonu tak, aby měl důležité aplikace vždy po ruce. Co když se ale touha po spouštění aplikací mění podle toho, kde zrovna jste nebo co zrovna děláte? Dnes si představíme aplikaci Contextual App Folder, která vytvoří kouzelnou složku s aplikacemi, které v danou chvíli oceníme nejvíce.

Contextual App Folder – složka, která servíruje aplikace podle vaší činnosti či polohy

O aplikaci, kterou si dnes detailněji představíme, jsme vás informovali ve 160. díle pondělních aplikací. O co jde? O jednoduchý Widget, který se na ploše tváří jako běžná složka. Dokáže však reagovat na chování a umístění uživatele a podle toho mu nabídnout aplikace, které se zrovna hodí. Aplikace nabízí několik spouštěčů:

  • poloha uživatele,
  • připojení k určité Wi-Fi či Bluetooth zařízení,
  • nabíjení nebo připojení sluchátek,
  • čas,
  • určitá notifikace nebo hovor.

Každému spouštěči lze následně přiřadit řadu aplikací či zkratek, které se ve složce Contextual App Folder objeví. Lze tedy například nastavit, aby se po připojení sluchátek ve složce CAF objevily aplikace pro přehrávání hudby. Stejně tak se kouzelná složka po připojení k Bluetooth automobilu promění v rychlý spouštěč navigací, hudby do auta a dalších aplikací, které používáme při řízení.

Jak vytvořit pravidla? Snadno a rychle

V první řadě je potřeba přidat na plochu Widget CAF, který se následně promění v dynamicky se měnící složku. Následně lze po spuštění aplikace vytvářet jednotlivá pravidla. Ikonou + v pravém dolním rohu lze vybrat a přidat spouštěč. Můžeme zvolit například připojení k Wi-Fi a následně ze seznamu vybrat konkrétní Wi-Fi síť. Na další obrazovce už můžeme velmi snadno vybrat, které aplikace se ve složce po připojení k této síti objeví. Možností jsou i zkratky – třeba rychlé poslání zprávy, vytočení kontaktu, otevření konkrétní knihy nebo přidání poznámky (to lze například pomocí Nova Launcheru a jeho Aktivit).

A to je vlastně vše. Po „naklikání“ jednotlivých aplikací a zkratek dokončíme vytvoření pravidla fajfkou v pravém spodním rohu. Pokud se následně k WiFi síti připojíme, ve složce se opravdu objeví námi vybrané aplikace a rychle k nim můžeme přistoupit. Je potřeba myslet na to, že obsah složky se vždy změní v momentě, kdy nastane jedna z událostí a není tu možnost zařídit priority, které pravidlo dostane přednost. Pokud se například připojíte na Bluetooth, spustí se dané pravidlo. Pokud se ovšem po pár sekundách připojíte i na nějakou Wi-Fi, která je také v pravidlech, složka se opět změní.

Vzhled složky lze upravit

Protože vytvoří aplikace Contextual App Folder ve skutečnosti Widget a ne složku, design Widgetu se neřídí nastavením Launcheru a nemusí ve výchozím nastavením úplně sedět do zaběhlého vzhledu vaší plochy. Vyplatí se proto věnovat trochu času i nastavení designu a rozložení – to lze provést kliknutím na ikony palety v pravém horním rohu. Měnit lze design složky, barvy, velikost textu i odsazení. Snadno lze docílit alespoň přibližné podoby složky, kterou používáte ve stávajícím Launcheru.

Závěr – šikovná aplikace, která stojí za vyzkoušení

Aplikace Contextual App Folder pracuje s extrémně jednoduchým konceptem a právě to je na ní možná to nejlepší. Podle situace a vašeho používání telefonu vám do speciální složky servíruje aplikace, které se vám zrovna budou hodit. Nemění tedy podobu celého Launcheru, jako to mají některé aplikace ve zvyku, ale jen obsah složky, který v nejhorším případě můžete zcela ignorovat. Ocenili bychom možnost kombinace spouštěčů, ale i tak nás tento nástroj potěšil. Aplikace je navíc zdarma, nastavení velmi jednoduché, a tak nebrání nic alespoň jejímu vyzkoušení.

Contextual App Folder (C.A.F.)
Contextual App Folder (C.A.F.)

Zaujala vás aplikace Contextual App Folder?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)