Co se událo na MWC 2012: den 4.

mwcd4

Máme za sebou nejdůležitější událost roku v oblasti mobilních technologií – Mobile World Congress. Kolegové Petr Mišák a Tomáš Očadlý ještě včera chodili po výstavišti a sbírali materiály pro Svět Androida. Pojďme se naposledy podívat, co zajímavého viděli, objevili, nebo drželi v ruce.

Panasonic: Stylová Eluga a fotomobil Lumix P-02D

O Panasonicu Eluga jsme na našem serveru psali již několikrát. Petr Mišák si telefony Eluga a Eluga Power se zvýšenou odolností proti prachu a vodě osahal v praxi a své dojmy si nenechal pro sebe. Nutno konstatovat, že obě zařízení od Panasonicu nevypadají vůbec špatně a určitě zaujmou ty, kteří dají na stylovost. Z hlediska dojmů se Petrovi zdála rychlejší Eluga Power, což přikládá novější verzi operačního systému.

Panasonic Eluga na MWC 2012

Panasonic Eluga na MWC 2012

Lumix P-02D zaujme především ty uživatele, kteří si zakládají na vysokém rozlišení fotoaparátu. Tento model nabídne celých 13 Mpx a kromě toho bude také fungovat pod vodou. Kolegy zaujal rychlostí zaostření a anténou, jejíž smysl ale zatím zůstává utajen. Jsme velmi zvědavi na to, jak kvalitní fotografie bude takto deklarovaný telefon pořizovat.

Panasonic (Lumix) P-02D na MWC 2012

Panasonic (Lumix) P-02D na MWC 2012

Pokud vás telefony Panasonic zaujaly, určitě doporučujeme pročíst článek Milana Menšíka Panasonic Lumix P-02D, Panasonic Eluga a Eluga Power s rýchlym nabíjaním, ve kterém se kromě podrobnějších specifikací dozvíte i další zajímavosti.

Samsung: Stylová diskotéka

Dokovací stanice pro telefony Samsung přijdou k chuti těm, kdož rádi poslouchají hudbu z telefonu, ale nestačí jim sluchátka, natožpak (povětšinou bídná) kvalita zvuku hlasitého reproduktoru.

Samsung Audio Docks na MWC 2012

Samsung Audio Docks na MWC 2012

Deadzone na MWC 2012

NVIDIA prezentovala výkon svých procesorů Tegra 3 na multiplayeru střílečky ShadowGun: Deadzone, jež běžela na tabletech/netboocích Asus Transformer Prime připojených k velkoplošným FullHD obrazovkám. Kromě ukázek ze hry si můžete také poslechnout rozhovor se spoluzakladatelem vývojářského studia Madfinger Games Markem Rabasem.

Shadowgun: Deadzone na MWC 2012

Shadowgun: Deadzone na MWC 2012

Další podrobnosti o této hře připravil Roman Nepšinský v článku Vyzkoušeli jsme si multiplayer v Shadowgun: Deadzone a pohovořili s tvůrci.

HTC: Sense bylo přeplácané

Grafické nadstavby rozdělují uživatele telefonů s Androidem na dvě nesmiřitelné skupiny: zatímco jedni si kupují Nexusy, kromě jiného, právě proto, že nabízejí zcela čistý operační systém, pro druhé je grafická nadstavba Sense důvodem, proč si pořídit telefon od HTC. To ostatně konstatuje i kolega Honza Dolejš: “Někteří tvrdí, že díky Sense je jejich telefon designově i funkcemi daleko před ostatními, jiní zase považují Sense za zbytečný balast, co jen užírá systémové prostředky a brzdí jinak plynulý chod telefonu.” S poměrně překvapivým prohlášením přišel na MWC šéf produkce HTC Kouji Kodera, který se v rámci své prezentace nechal slyšet, že “Sense zašlo příliš daleko a jsou si toho v HTC vědomi… … již není tak jednoduché a snadno použitelné rozhraní, jak měli původně v plánu. Proto se u vývoje prostředí pro HTC One rozhodli začít skoro na začátku.” Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Je otázkou, zda právě ona “přeplácanost,” která odlišuje Sense například od relativně “odlehčených” nadstaveb TouchWiz či Optimus UI, není současně jeho předností.

Mobile World Congress: Tak zase za rok!

S aktuálními informacemi o nových zařízeních s Androidem samozřejmě nekončíme – ty na našem serveru najdete každý den. Končíme – tedy pro letošní rok – se souhrnným cyklem “Co se událo na MWC 2012.” Zůstaňte naladěni, protože zařízení, jež byla na veletrhu prezentována, bude dříve či později recenzovat a podrobíme je nejen náročným testům, ale otestujeme i jejich praktickou použitelnost.

Zbývá jediné: poznamenat si do kalendáře termín dalšího Mobile World Congressu. Ten proběhne od pondělí 25. do čtvrtka 28. února v Barceloně. Přesune se ale ze stávajícího výstaviště Fira de Montjuic do Fira de Gran Via, kde bude mít k dispozici 240 000 metrů čtverečních výstavní plochy v osmi pavilonech.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)