Menu

Co se událo na MWC 2012: den 4.

Máme za sebou nejdůležitější událost roku v oblasti mobilních technologií – Mobile World Congress. Kolegové Petr Mišák a Tomáš Očadlý ještě včera chodili po výstavišti a sbírali materiály pro Svět Androida. Pojďme se naposledy podívat, co zajímavého viděli, objevili, nebo drželi v ruce.

Panasonic: Stylová Eluga a fotomobil Lumix P-02D

O Panasonicu Eluga jsme na našem serveru psali již několikrát. Petr Mišák si telefony Eluga a Eluga Power se zvýšenou odolností proti prachu a vodě osahal v praxi a své dojmy si nenechal pro sebe. Nutno konstatovat, že obě zařízení od Panasonicu nevypadají vůbec špatně a určitě zaujmou ty, kteří dají na stylovost. Z hlediska dojmů se Petrovi zdála rychlejší Eluga Power, což přikládá novější verzi operačního systému.

Lumix P-02D zaujme především ty uživatele, kteří si zakládají na vysokém rozlišení fotoaparátu. Tento model nabídne celých 13 Mpx a kromě toho bude také fungovat pod vodou. Kolegy zaujal rychlostí zaostření a anténou, jejíž smysl ale zatím zůstává utajen. Jsme velmi zvědavi na to, jak kvalitní fotografie bude takto deklarovaný telefon pořizovat.

Pokud vás telefony Panasonic zaujaly, určitě doporučujeme pročíst článek Milana Menšíka Panasonic Lumix P-02D, Panasonic Eluga a Eluga Power s rýchlym nabíjaním, ve kterém se kromě podrobnějších specifikací dozvíte i další zajímavosti.

Samsung: Stylová diskotéka

Dokovací stanice pro telefony Samsung přijdou k chuti těm, kdož rádi poslouchají hudbu z telefonu, ale nestačí jim sluchátka, natožpak (povětšinou bídná) kvalita zvuku hlasitého reproduktoru.

Deadzone na MWC 2012

NVIDIA prezentovala výkon svých procesorů Tegra 3 na multiplayeru střílečky ShadowGun: Deadzone, jež běžela na tabletech/netboocích Asus Transformer Prime připojených k velkoplošným FullHD obrazovkám. Kromě ukázek ze hry si můžete také poslechnout rozhovor se spoluzakladatelem vývojářského studia Madfinger Games Markem Rabasem.

Další podrobnosti o této hře připravil Roman Nepšinský v článku Vyzkoušeli jsme si multiplayer v Shadowgun: Deadzone a pohovořili s tvůrci.

HTC: Sense bylo přeplácané

Grafické nadstavby rozdělují uživatele telefonů s Androidem na dvě nesmiřitelné skupiny: zatímco jedni si kupují Nexusy, kromě jiného, právě proto, že nabízejí zcela čistý operační systém, pro druhé je grafická nadstavba Sense důvodem, proč si pořídit telefon od HTC. To ostatně konstatuje i kolega Honza Dolejš: “Někteří tvrdí, že díky Sense je jejich telefon designově i funkcemi daleko před ostatními, jiní zase považují Sense za zbytečný balast, co jen užírá systémové prostředky a brzdí jinak plynulý chod telefonu.” S poměrně překvapivým prohlášením přišel na MWC šéf produkce HTC Kouji Kodera, který se v rámci své prezentace nechal slyšet, že “Sense zašlo příliš daleko a jsou si toho v HTC vědomi… … již není tak jednoduché a snadno použitelné rozhraní, jak měli původně v plánu. Proto se u vývoje prostředí pro HTC One rozhodli začít skoro na začátku.” Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Je otázkou, zda právě ona “přeplácanost,” která odlišuje Sense například od relativně “odlehčených” nadstaveb TouchWiz či Optimus UI, není současně jeho předností.

Mobile World Congress: Tak zase za rok!

S aktuálními informacemi o nových zařízeních s Androidem samozřejmě nekončíme – ty na našem serveru najdete každý den. Končíme – tedy pro letošní rok – se souhrnným cyklem “Co se událo na MWC 2012.” Zůstaňte naladěni, protože zařízení, jež byla na veletrhu prezentována, bude dříve či později recenzovat a podrobíme je nejen náročným testům, ale otestujeme i jejich praktickou použitelnost.

Zbývá jediné: poznamenat si do kalendáře termín dalšího Mobile World Congressu. Ten proběhne od pondělí 25. do čtvrtka 28. února v Barceloně. Přesune se ale ze stávajícího výstaviště Fira de Montjuic do Fira de Gran Via, kde bude mít k dispozici 240 000 metrů čtverečních výstavní plochy v osmi pavilonech.

 

Komentáře

david

david

2.3.2012 9:28

Ještě jednou – good job!

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

2.3.2012 9:33

To: david
Děkuji i za kolegy :)

Samsungáč

Samsungáč

3.3.2012 0:43

Nic moc :P

Raider

Raider

3.3.2012 11:24

Krásná práce!! :)

RadsiNic

RadsiNic

3.3.2012 15:47

Příští rok už radši nikam nejezděte…Hlavně ten divný GAY kulturista v růžový košili :D

Mach4

Petr MišákAdministrátor 26

5.3.2012 10:43

Jsme rádi, že se Vám líbí čerstvé informace z Barcelony, které jsme se Vám snažili celý týden přinášet. Váš vděk je pro nás největší odměnou. Příště alespoň budeme vědět, že puchýře na nohou a nonstop zápřah naší redakce opravdu stál za to :)

RadsiNic
Proč bychom příště neměli jezdit, budeme rádi za jakýkoli feedback.
V redakci netrpíme předsudky, čili nemáme nic ani proti jinak orientovaným. Soudit lidi podle oblečení, nebo podle objemu svalové hmoty :), to u nás v redakci rozhodně nepraktikujeme.

RadsiNic

RadsiNic

5.3.2012 15:26

je to vidět vy buzíci :D

RSS (komentáře k článku)