Panasonic Eluga – odolá vodě i prachu

eluga_ico

Panasonic byl poměrně aktivní na japonském trhu mobilních telefonů s Androidy, ale v Evropě se v tomto segmentu zatím držel stranou. To by se mělo změnit oficiálním oznámením smartphonu Eluga, jehož klíčovými vlastnostmi jsou tenká konstrukce, hmotnost jen 103 gramů a odolnost proti prachu (průměr zrnek až 75 mikrometrů po dobu 8 hodin) a vodě (do hloubky 1 metru po dobu až 30 minut). Tloušťka zařízení je 7,8 milimetrů, což je o 1,1 mm více než nabízí aktuálně nejtenčí mobil Huawei Ascend P1S. Rozměry celého telefonu jsou 62 x 123 x 7,8 mm.

Dominujícím prvkem čelní strany je 4,3palcový OLED displej s rozlišením 540 x 960 bodů (QHD), schopný zobrazit 16 milionů barev. Uvnitř se skrývá dvoujádrový procesor TI OMAP4430 “tikající” na frekvenci 1 GHz, kterému sekunduje 1 GB operační paměti. Pro aplikace a data je připraveno solidních 8 GB interního úložiště. K pořizování fotografií slouží 8MPx fotoaparát, pravděpodobně bez blesku, a zdá se, že Eluga není vybavena kamerou na čelní straně.

Jako operační systém je nasazen Android 2.3.5 Gingerbread, nicméně na jaro tohoto roku již je přislíben upgrade na Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Z další výbavy jmenujme podporu NFC, DLNA, senzor zrychlení, senzor okolního světla, GPS, Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth 2.1 (+EDR). Telefon bude pracovat v pásmech GSM 850, 900, 1800 a 1900 MHz, z datových přenosů si poradí s GPRS, EDGE, HSDPA (14,4 Mbps), HSUPA (5,76 Mbps) a HSPA+ (21,1 Mbps). Předpokládá se, že Eluga bude pravděpodobně také fungovat jako dálkové ovládání pro HDTV Panasonic.

Poněkud děsivě působí informace, že zařízení bude osazeno baterií s kapacitou pouze 1150 mAh, což by vzhledem k parametrům dost možná nestačilo ani na 24 hodin výdrže. Panasonic se na oficiálním webu chlubí režimem Eco, jež má pomáhat šetřit energii a dosáhnout delší životnosti baterie. Toho dosahuje tím, že pokud ukazatel stavu baterie klesne pod definovanou hodnotu, dojde k automatickému vypnutí některých funkcí a dalším změnám nastavení. Odpověď na otázku, zda se telefon vytažený ráno z nabíječky dožije noci, ale v tuto chvíli neznáme.

Stříbrný Panasonic Eluga Stříbrný Panasonic Eluga
Stříbrný Panasonic Eluga Stříbrný Panasonic Eluga

Vzhledem k načasování oznámení na dnešek očekáváme, že Panasonic Eluga bude prezentován na Mobile World Congressu příští týden a podle oficiálních informací se na trhu objeví v dubnu. Telefon bude dostupný v černé a stříbrné barvě.

Černý Panasonic Eluga Černý Panasonic Eluga
Černý Panasonic Eluga Černý Panasonic Eluga

Zdroje: Android Central, Panasonic, SlashGear, Android Police

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

motorola-motoluxe

Motorola Motoluxe

Články Jan Dolejš Jan Dolejš
1 min. uložit na později

Komentáře (4)