Co se událo na MWC 2012: den 3.

mwc2012d3_320

Největší událost v oblasti mobilních technologií – Mobile World Congress – pomalu ale jistě spěje do svého finále. To ale neznamená, že by naši redaktoři Petr Mišák a Tomáš Očadlý zaháleli, nebo snad dokonce už postávali s kufry plnými úlovků v letištní odletové hale. Pojďme se podívat, co v Barceloně přinesl včerejší den.

HTC: Sestřih toho nejlepšího

Nejprve se vraťme k neděli, kdy HTC představilo novou modelovou řadu One. V následujícím 5minutovém sestřihu můžete sledovat prezentaci základních vlastností nových modelů, jako jsou fotoaparát, zvuk a kovové provedení.

Amazing camera, authentic sound, iconic design. HTC One has them all.

Amazing camera, authentic sound, iconic design. HTC One has them all.

Samsung Galaxy S II zase zvítězil

Včera se vyhlašovaly výsledky ankety Global Mobile Awards 2012, které se zúčastnilo více než 170 nezávislých analytiků, novinářů, expertů a 16 zástupců mobilních operátorů. V kategorii „Nejlepší chytrý telefon“ si vítěznou trofej odnesl korejský Samsung za svou již maličko oprýskanou vlajkovou loď Galaxy S II. Ostatně o kvalitách tohoto zařízení svědčí i prodejní úspěchy. Ano, uznáváme, že je to zatraceně dobrý telefon, možná jeden z nejlepších, jaký jsme v průběhu loňského roku drželi v rukách. Jistě ne náhodou vyhrál i naši soutěž Android roku.

Tancující Androidi

Pojďme si udělat malou odbočku k tancujícím Androidům, kteří patří na takových akcí k takové klasice, jakou bývala hrající si koťátka v socialistické televizi ;)

Dancing Android – Mobile World Congress edition

Dancing Android - Mobile World Congress edition

Google: kompletní projev Erica Schmidta

Google vystavil celý projev Erica Schmidta. Jestliže si najdete lehce přes hodinku volného času, máte jedinečnou příležitost nahlédnout do mysli této ikony společnosti Google.

Eric Schmidt at Mobile World Congress 2012

Eric Schmidt at Mobile World Congress 2012

Texas Instruments: Stylus ve třetím rozměru

Kolegové z Android Central otestovali 3D stylus. Tento projekt Texas Instruments vypadá, jako by byl vystřižený z filmu Star Trek. Uvidíme, zda se s podobným ovládáním setkáme někdy v praxi, nebo jestli zapadne v prachu zapomnění….

Texas Instruments shows off ultrasonic stylus that can work in three dimensions

Texas Instruments shows off ultrasonic stylus that can work in three dimensions

Tabletová mánie

Kromě chytrých telefonů dominovaly letošnímu MWC tablety. Viděli jsme 7palcovou verzi Galaxy Tab 2 od Samsungu, stejně jako jeho 10palcového sourozence, a nutno konstatovat, že oba vypadají opravdu dobře. Pozadu nezůstal ani čínský Huawei, který přijel s MediaPadem 10FHD, a samozřejmě jsme nemohli minout ani levný ASUS Transformer Pad 300. Silným hráčem chce být také Toshiba, která začne již 6. března prodávat svůj Excite 10 LE.

HTC: Zaměřeno na motoristy

V neposlední řadě zde máme ukázku spojení technologií – konkrétně propojení mezi automobily a telefony HTC One. Komunikace bude probíhat skrze dongle, který se připojí do 3,5 mm vstupu v autorádiu, a s telefonem bude komunikovat přes Bluetooth. Nové modely nabídnou také přepracované uživatelské prostředí pro cesty autem s rychlým přepínáním aplikací tažením prstu.

HTC auto na MWC 2012

HTC auto na MWC 2012

Intel a Qualcomm: Budoucí srdce chytrých telefonů

Stranou nezůstali ani výrobci procesorů – generální ředitel Intelu Paul Otellini představil plány na rozšíření portfolia produktů o další chytré telefony, Qualcomm pak prezentoval herní výkon procesoru Snapdragon v akci.

Qualcomm Snapdragon na MWC 2012

Qualcomm Snapdragon na MWC 2012

Mimochodem dvoujádrový Snapdragon S4 MSM8960 je v benchmarku Quadrant rychlejší než čtyřjádrová Tegra 3.

Software: Adobe Photoshop Touch a Kaspersky Tablet Security

Nejen hardwarem živ je redaktor Světa Androida – na MWC byly představeny také zajímavé aplikace. Tomáš Očadlý je nadšencem do fotografování a grafiky, takže asi pochopíte, že nemohl promarnit příležitost k vyzkoušení grafického editoru Adobe Photoshop Touch.

Adobe PS Touch na MWC 2012

Adobe PS Touch na MWC 2012

Zajímavá byla také prezentace specialisty na bezpečnost Jevgenije Kasperského, který představil balík Kaspersky Tablet Security a rodičovský zámek Kaspersky Parental Control.

Jak to bylo s plyšovým Androidem?

Včera jsme spekulovali o tom, jakým způsobem Petr Mišák získal plyšového Androida z hracího zařízení a zda automat zůstal nepoškozený na svém místě. Bulvárnímu tisku se podařilo získat utajované video „Sledujte Mišáka jak loví plyšáka,“ kde je zřejmé, jak k celé události došlo.

Sledujte Mišáka jak loví plyšáka na MWC 2012

Sledujte Mišáka jak loví plyšáka na MWC 2012

Mimochodem Petr Mišák se také zastavil na stánku Motoroly, aby jim tam poničil několik telefonů. Inu, i takové věci provádějí redaktoři našeho portálu…. ;)

Motorola Defy+ a test odolnosti na MWC 2012

Motorola Defy+ a test odolnosti na MWC 2012

Letošní Mobile World Congress dnešním dnem končí, takže nezbývá než popřát kolegům klidný a pohodový návrat domů. Za rok se určitě na barcelonské výstaviště vrátíme a věřte, že zase bude na co koukat!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)