Svého Androida představil i Intel

intel-logo

V pondělí na MWC2012 oznámil prezident a CEO Intel Corporation Paul Otellini plány na rozšíření portfolia produktů o další chytré telefony. Intel bude spolupracovat na vývoji chytrých telefonů s firmami Orange, Lava International Ltd., ZTE a Visa. Informovali jsme i o předchozí spolupráci – [CES 2012]: Lenovo & Intel – nový smartphone s Atomem.

V tiskové zprávě jsou popisovány procesory pro mobilní zařízení s důrazem na to, aby fungovaly dobře s OS Android. Hlavním procesorem Intelu pro chytré telefony je nyní Atom Z2460 “Medfield”. Oproti předchozímu modelu má dosahovat provozní frekvence až 2 GHz při snížené spotřebě. Intel oznámil už i další verze – Atom Z2580 (LTE,3G/2G) by měl mít dvojnásobný výkon oproti Atom Z2460. Zařízení s tímto procesorem by se na trh měla dostat v první polovině roku 2013.  Pro telefony nižší třídy si Intel připravil procesor Atom Z2000 (1GHz , Intel XMM 6265 3G HSPA+, duální SIM, 2G/3G).

Díky spolupráci se společností Visa by mobilní zařízení osazované novými procesory měli poskytovat bezpečné služby pro finanční operace. Chytrý telefon Intelu (referenční design) je certifikován pro Visa payWave. Zpráva hovoří i o spolupráci s Google, kvůli zajištění bezproblémového běhu Android aplikací na zařízeních s Atomem.

Lava Xolo X900 určený pro Indický trh.

Lava_XOLO_Phone_With_Intel_Inside_front

Zdroj: Intel

Michal Janoušek
O Autorovi - Michal Janoušek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)