CM Locker: Zamykací obrazovka, která udá zloděje

cm locker hlavni 2

Před několika dny jsme vám představili stylový lockscreen ZUI Locker. Jedním z nejlépe hodnocených a pravděpodobně i nejvíce oblíbených alternativ zamykací obrazovky je ovšem CM Locker, jehož funkce a prostředí si v tomto krátkém článku ukážeme.

Vzhled zamykací obrazovky CM Locker

Tím prvním, co vás bude u zamykací obrazovky pravděpodobně zajímat, je její vzhled. Ten je přizpůsobitelný skrze nastavení témat, u nichž si můžete vybrat z několika tapet a umístění widgetů. Tapety nejsou s widgety pevně spjaty, a proto lze například zvolit pouze rozvržení, kterému následně přidáte vlastní tapetu.

CM Locker (8)

Po rozsvícení displeje se objeví widget s časem a ukazatelem aktuální teploty. Táhnutím prstu vpravo váš telefon odemknete, nebo se dostanete do nabídky, kde musíte zadat vstupní heslo či gesto. Pokud táhnete prstem vlevo, vstoupíte do podrobnějších informací o počasí v přehledném Timeline. Ten lze posouvat níže, čímž se odkryjí další informace, jako například předpověď na 24 hodin, detaily týkající se teploty, vlhkosti, tlaku a UV indexu. Pod těmito informacemi se nachází články či reklamní sdělení odkazující na web a pod ním už pouze zbývá ukazatel rychlosti větru. Na základní ploše CM Locker se také samozřejmě zobrazí oznámení, jež lze tažením prstu vlevo/vpravo buďto otevřít, nebo odstranit.

Vysouvací menu s rychlým přístupem k aplikacím

Stejně jako nedávno recenzovaný ZUI Locker, i v uživatelském rozhraní CM Locker se skrývá vysouvací menu se základními ovládacími prvky a zástupci aplikací. Menu, které se probudí tažením prstu vzhůru, obsahuje nastavení hesla, témat a tapety vaší zamykací obrazovky. Je zde také ikonka “více”, která vás odkáže do hlavního nastavení aplikace, kde naleznete ještě více možností. K těm se ale dostaneme později. Vysouvací menu dále skrývá rychlé ovládací prvky pro Wi-Fi, otáčení zařízení, zvuk, jas a Bluetooth. Hned pod ním pak můžete aktivovat “čistič”, který optimalizuje výkon zařízení prostřednictvím ukončení spuštěných aplikací, dále pak kalkulačku a svítilnu. Spodní část vysouvacího menu pak tvoří ikonky aplikací pro rychlý přístup. Jedná se o 5 aplikací, které si delším přidržením prstu na libovolné ikonce aplikace můžete sami navolit.

Vyfocení potencionálních útočníků

Odcizil vám někdo telefon, nebo zkrátka máte tušení, že se vám někdo neoprávněný snaží zařízení odemknout? Nyní má smůlu, protože jeho fotka už přistála do vaší emailové schránky. Přesně takovou funkci CM Lockeru můžete v nastavení aplikace povolit, a to v sekci Narušitel. V té lze nastavit počet chybných zadání a také povolit odeslání fotografie potencionálního útočníka na váš email. Když tuto možnost nepovolíte (předpokládejme, že váš mobil nebyl odcizen, ale chcete pouze vědět, zda se vám během vaší nepřítomnosti někdo nezkoušel dostat do telefonu), po následném úspěšném odemknutí se zobrazí pořízené fotografie chybného zadavatele vašeho hesla. Co se týče dalších nastavení, lze například přizpůsobit oznámení, a sice nastavit ochranu soukromí (zobrazí pouze část zprávy), automatické probuzení obrazovky při obdržení nového oznámení a pak také aplikace, jejichž oznámení chcete zobrazovat.

Zhodnocení

CM Locker patří k velmi kvalitním náhradám obyčejných zamykacích obrazovek. Aplikace nabídne několik typů rozvržení základní obrazovky lockscreenu, rychlý přístup k aplikacím a podrobným ukazatelům počasí. Velký důraz je kladen na zabezpečení, přičemž lze nastavit, aby CM Locker po chybném zadání vašeho hesla pořídil fotku předním fotoaparátem a zaslal ji na váš email. Nechybí ani čistič, který lze nastavit tak, aby vyčistil paměť při každém odemknutí. Zkrátka a dobře, tato aplikace stojí za vyzkoušení.

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)