Google rozesílá novou funkci – chytrý zámek pozná, když máte telefon v kapse

Android Security

Nelze jednoznačně říci, zda větší počet uživatelů mobilních telefonů používá zámek na zamykací obrazovce, či nikoliv. Nová funkce, kterou Google nyní pomalu rozesílá do telefonů (s největší pravděpodobností pouze se systémem Android 5.x Lollipop), nejspíše potěší ty, kteří zámek dosud nepoužívají. Ten se totiž aktivuje pouze v případě, kdy telefon podle akcelerometru vyhodnotí, že již nemáte telefon v kapse a mohlo by hrozit používání jinou osobou. Pokud tedy telefon odemknete, dáte si jej do kapsy a začnete se pohybovat, systém Android je přesvědčen, že máte přístroj stále u těla a nemusí být tedy zamknut. Díky tomu je po vytažení přístroje z kapsy rychlejší přístup k systému a používání telefonu. Naopak pokud byste telefon vytáhli z kapsy a položili na stůl, funkce Detekce nošení na těle od společnosti Google usoudí, že bude lepší opět aktivovat zámek telefonu. Tento způsob tedy umožní telefon zabezpečit především těm uživatelům, kteří zámek dosud nepoužívali vůbec. Bezpečnost totiž v tomto případě není zdaleka 100% – pokud by vám někdo vytáhl telefon přímo z kapsy, mohl by jej ihned používat bez nutnosti psát PIN či gesto.

Nová funkce se pomalu objevuje v mobilních telefonech se systémem Google Android Lollipop, zatím však ne zdaleka na všech. Redakční přístroj Nexus 6 již tuto funkci dostal, jiné telefony s nejnovějším systémem Android, které jsme testovali, zatím ne.

zdroj: androidcentral.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (0)