Na zamykací obrazovku Androidů se zřejmě vrátí widgety! Takhle vypadají

Android widgety zamykací obrazovka
  • Widgety na zamykací obrazovce jsou fajn prvkem
  • Od iOS 16 je mohou využívat i jablíčkáři, nyní se mohou vrátit i na Android
  • Zatím ale není jasné, zda nepůjde o exkluzivní vychytávku Pixelů

Widgety na zamykací obrazovce používá konkurenční iOS už dlouhou dobu a ani Androidu kdysi nebyly cizí. Nacházely se v Androidu 4.2 Jelly Bean, ale společně s představením Androidu 5 je Google zase odstranil. Předběhl dobu? Těžko říct, ale vypadá to, že se tento oblíbený prvek na obrazovky Android zařízení vrátí. Web Android Authority tvrdí, že by se tak mohlo stát s příchodem Androidu 15.

Jeden z redaktorů si v poslední beta verzi Androidu 14 všiml skryté funkce, která umožňuje přidání widgetu na zamykací obrazovku. Nástroj je ale stále nedokončený, jelikož není povolený a je omezen pouze na trojici aplikací – Kalendář Google, Hodiny Google a aplikaci Google. I po designové stránce je rozhodně co vylepšovat, rozhraní zvané „Communal Space“ není úplně přehledné a zatím je spustitelné pouze na tabletu Pixel. Není tedy jasné, zda funkci Google zpřístupní všem, nebo si ji ponechá pouze u své nadstavby.

Na zamykací obrazovku můžete přidat widgety už nyní přes různé aplikace, například Samsung umožňuje zpřístupnění přes Good Lock, konkrétně skrz funkci LockStar. Oficiální řešení by ale jistě bylo uživatelsky přívětivější, navíc by se mohlo dostat i k ostatním výrobcům.

Používali byste widgety na zamykací obrazovce?

Zdroj: Android Authority

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)