Chytré tričko Samsung propojíte s telefonem: Odhalí zápal plic i astma

chytre tricko samsung smart

Zatímco většina lidí očekává představení telefonů Galaxy S10, Samsung má mnoho dalších produktů a patentů v přípravě, které můžou naznačit to, co se chystá v budoucnosti. Jeden z takových produktů může být i chytré tričko Samsung, které dokáže odhalit nemoci, který se týkají dýchání.

Chytré tričko Samsung pomůže odhalit problém s plícemi

Tento nový patent objevil server LetsGoDigital. Z dostupných informací můžeme vidět, že vypadá jako klasické Samsung tričko. Uvnitř ale bude několik senzorů, které se budou specializovat na monitorování plic. Přesněji “poslouchají” jaký zvuk plíce vydávají a poté pošlou data i s potřebnou radou či informace ohledně problémů do mobilní aplikace.

Odhalit tohle tričko může onemocnění plic jako je pneumonie (zápal plic), bronchitida (zánět průdušek) anebo předčasně upozorní na astmatický záchvat. Zároveň může tričko posloužit i ke správnému naučení dýchání, což se může hodit hlavně sportovcům. Samozřejmě jde stále o patent, takže se nedá očekávat, že bychom si tohle tričko mohli koupit v následujících měsících, nicméně to ale aspoň ukazuje, jakým směrem se bude Samsung vydávat v budoucnosti.

chytre tricko samsung patent

Ostatně to není tak dávno, kdy jste od Samsungu mohli vidět jiné chytré oblečení. A to třeba takové, kde může člověk ve speciálním obleku pohybem dobíjet telefon nebo jinou elektroniku. Takový druh technologie je však ještě ve vzdálenější budoucnosti, než tričko, o kterém informujeme dnes.

Jak se vám líbí nápad na chytré tričko Samsung?

Zdroje: techradar.com, letsgodigital.org

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)