Google pro Chromecast připravuje nové rozhraní i funkce. Co se chystá?

Chromecast nové rozhraní

Základní model Chromecastu se možná dočká aktualizace, která ho učiní mnohem chytřejším než doposud. Zdá se, že Google testuje nové rozhraní YouTube přehrávače, které je podobné plnohodnotné Android TV aplikaci. Jaké novinky přinese nové rozhraní na Chromecast?

Klasický Chromecast byl vždy hodně jednoduché zařízení. Ze svého telefonu, tabletu nebo počítače odešlete obsah a ten se okamžitě zobrazí na televizi. Jednoduchý přehrávač videa na Chromecastu neposkytuje téměř žádné dodatečné detaily nebo možnosti ovládání. Když skončí přehrávání videa tak se ukáže obrazovka „Připraveno k přehrávání“ a můžete poslat další video z telefonu.

YouTube
YouTube
Google Home
Google Home

Některým uživatelům teď Chromecast ukázal úplně nové rozhraní video přehrávače YouTube s podobnými možnostmi jako má plnohodnotná Android TV aplikace. Nový přehrávač je zatím nejspíš v testovací fázi a nabízí možnost změnit rozlišení nebo nastavení titulků. Uživatelé jsou schopni i přímo pomocí přehrávače v Chromecastu přidat další videa do fronty přehrávání. Po skončení přehrávaného videa se dokonce objeví domovská obrazovka s nabídkou dalších videí – podobně jako na Android TV. Zatím není známo, kdy se tato novinka dostane ke všem uživatelům, ale změny vypadají slibně.

Jak by se vám líbilo nové rozhraní pro základní Chromecast?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)