Menu

Chromebooky budou zobrazovat SMS zprávy. Dočká se i prohlížeč Chrome?

Poslední verze Androidu 8.1 přináší několik novinek, o kterých už jsme psali v samostatném článku. Nejde ale o jediné nové funkce, další se stále objevují. A to i třeba takové, které ještě nejsou zcela aktivní, nyní se například objevilo, že Google plánuje SMS zprávy do prohlížeče u Chromebooku.

SMS zprávy by se mohly objevit i v klasickém Chrome prohlížeči

Novou funkci objevil jako první server Ars Technica, a to v betaverzi Androidu 8.1. V této testovací verzi se nachází i APK soubor s názvem “SMSConnectPrebuilt”, k ní se dá s trochou úsilí dostat a spustit. K dispozici jsou pak tři fotografie, které ukazují aplikaci v plném chodu.

sms zpravy chrome android oreo

Popis při prvotním nastavení jasně říká, že pomocí SMS Connect půjdou na Chromebook zařízeních přijímat i odesílat SMS zprávy. Prozatím nepadlo slovo o tom, že by se tato funkce mohla objevit i v klasickém Chrome prohlížeče, každopádně převedení z Chromebooků by nemělo být složité. Dále bylo zjištěno, že prozatím bude funkce exkluzivní pro Pixel telefony. A to alespoň z počátku.

Na oficiální představení si však musíme počkat, jelikož aplikace má daleko do své finální formy. Může se také stát, že ji Google v nejbližší době neoznámí a nechá si ji například pro další verzi Androidu.

Využili byste integraci SMS zpráv do Chrome prohlížeče?

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

DeathValley

28.10.2017 21:32

Pokud by to fungovalo jako messenger Applu (SMSka v siti, pres data, kdyz jsem online), tak urcite.

RSS (komentáře k článku)