Další prohlížeč zavádí chatovacího bota. A to rovnou ChatGPT

ChatGPT AI chatoaví bot prohlížeč Opera tlačítko Zkrátit

S velkým úspěchem konverzačního AI bota ChatGPT se rychle roztrhl pytel se zaváděním nebo alespoň představováním podobných nástrojů z dílny technologických gigantů. Jen pár hodin po sobě například firmy Microsoft a Google odprezentovaly, že jejich prohlížeče Edge a Chrome mají či budou mít zabudovaného vlastního chatovacího bota jako doplněk pro vyhledávání. Do něčeho podobného se pustili také tvůrci prohlížeče Opera. Tedy s tím rozdílem, že oni dali prostor rovnou oblíbenému ChatGPT.

Opera browser with AI
Opera browser with AI

Uživatelé jednoho z nejoblíbenějších prohlížečů budou moci bota spouštět novým tlačítkem, které vyvolá postranní nabídku s konverzací. „Mezi první testované funkce patří nové tlačítko „Zkrátit“ v adresním řádku, které bude schopno pomocí AI generovat krátké shrnutí jakékoli webové stránky nebo článku,“ uvádí vývojáři jednu z prvních funkcí, kterými prý bude Opera disponovat. Z popisu je jasné, že záměr je tedy stejný jako u konkurence. Pikantní je, že všechny tři zmíněné prohlížeče běží na jádře Chromium.

Webpage content summary using WebGPT in the Opera browser

Webpage content summary using WebGPT in the Opera browser

Novinka, která by měla být podle autorů Opery dostupná „velmi brzy“, bude prý fungovat také v mobilní verzi tohoto browseru.

Jaké máte zatím zkušenosti s ChatGPT?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)