TOPlist

ChatGPT už je k mání jako Android aplikace. Toto všechno umí

ChatGPT Android aplikace stažení

Několik týdnů trvající čekání a pár dní finálního vábení je u konce a společnost Open AI konečně globálně vydala jako aplikaci pro Android svého konverzačního AI bota ChatGPT. Ta v obchodě Google Play změnila svůj status z předregistrace na běžné stažení. Aplikace už oficiálně funguje i v ČR, včetně přihlášení. V tuto chvíli má již přes jeden milion stažení.

ChatGPT
ChatGPT

Aplikace má kromě klasického textového pole pro vkládání příkazů (promptů) také mikrofon, se kterým je možné text nadiktovat. Zajímavá je haptická odezva, která doprovází generování textu. Dá se manuálně vypnout v nastavení. Zde najdeme i případné ukládání historie nebo přepínání mezi světlým a tmavým režimem. ChatGPT i zde rozumí češtině, nicméně rozhraní je anglicky.

ChatGPT

Velký jazykový model vyvinutý společností OpenAI. Je to umělá inteligence, která byla trénována na velkém množství dat z internetu a knihoven, a je schopná generovat texty, odpovídat na otázky, provádět překlady, rozpoznávat obrazy a provádět mnoho dalších jazykových úkolů.

„Aplikace je zdarma a synchronizuje vaši historii napříč zařízeními. Integruje také Whisper, náš open-source systém rozpoznávání řeči, který umožňuje hlasové zadávání. Předplatitelé služby ChatGPT Plus získají exkluzivní přístup k možnostem GPT-4, včasný přístup k funkcím a rychlejší odezvu,” komentovali již dříve vývojáři z Open AI spuštění aplikace ve verzi pro iOS. Poskytli také podrobný seznam dalších funkcí, který je uveden i na Google Play

  • Okamžité odpovědi: Získejte přesné informace, aniž byste museli procházet reklamy nebo více výsledků.
  • Poradenství na míru: Poradí vám s vařením, plánováním cest nebo psaním promyšlených zpráv.
  • Kreativní inspirace: Vygenerujte nápady na dárky, načrtněte prezentace nebo napište dokonalou báseň.
  • Profesionální vstupy: Zvyšte produktivitu díky zpětné vazbě k nápadům, shrnutí poznámek a odborné pomoci s tématy.
  • Příležitosti ke vzdělávání: Prozkoumejte nové jazyky, moderní dějiny a další informace vlastním tempem.
Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

K čemu hodláte využívat ChatGPT na Androidu?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)