Chat v Gmail aplikaci už je dostupný pro všechny. Takto ho zapnete

Chat v aplikaci Gmail

Kdy jste se naposledy pořádně podívali na vzhled aplikace Gmail? A také z jakého typu Google účtu? Pokud používáte “firemní” balík Workspace (dříve G Suite), určitě už jste v tomto mobilním e-mailovém nástroji zahlédli panely jako Meet (Schůzky), Rooms (Místnosti) a v neposlední řadě Google Chat. Vývojáři tyto doplňkové varianty komunikace postupně zavedli, aby uživatelé ideálně vůbec nemuseli opouštět okno aplikace. Co platilo pro Workspace, to se nyní postupně otevírá i běžným Google účtům. Meet se i neplatícím uživatelům objevil vloni v létě (a taky vás hodně zajímalo, jak ho vypnout), nyní mají v aplikaci Gmail dostupný i Chat. Tuto novou kartu je ale potřeba manuálně zapnout, pokud ji chcete vyzkoušet.

Google Chat pro Gmail

Karta Chat v aplikaci Gmail

Novinka, která zobrazí všechny tři vyjmenované komunikátory na spodní liště Gmailu, je zatím dostupná v režimu předběžného přístupu. Google ji tedy zatím jen testuje. Nicméně zapnout v pořádku jde a můžete si ji s přáteli či kolegy vyzkoušet. Jak na to?

Jak na to?

  1. Otevřete aplikaci Gmail
  2. Klepněte na hamburger menu (tři vodorovné čárky) vlevo nahoře
  3. Otevřete Nastavení (předposlední položka)
  4. Vyberte osobní účet, u kterého chcete funkci zapnout
  5. Najděte a zaškrtněte položku Chat (předběžný přístup)
  6. Aplikace se restartuje a nová karta naskočí

S kým budete tuto novinku testovat?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)