TOPlist

Česká hra TV Kvíz otestuje vaše znalosti a vědomosti jako televizní soutěž

tvkviz

Televizní hra AZ kvíz baví diváky u televizních obrazovek již více než dvacet let. Kromě znalostí vyžaduje také notnou dávku strategie, kterou hráči využívají k obsazování polí herní tabule tak, aby spojili tři hrany trojúhelníku. Jak byste uspěli v této televizní soutěži? To si můžete vyzkoušet díky mobilní hře TV Kvíz.

Obsah článku

Co hra TV kvíz slibuje?

Popisek v Obchodě Play slibuje, že budete moci otestovat své vědomosti na několika tisících poučných, zábavných a občas kuriózních otázek z mnoha oblastí včetně hudby, literatury, televizních seriálů, vaření, přírodovědy, zeměpisu, motorismu a mnoha dalších.

Podobně, jako v televizním AZ kvízu, i zde kromě vědomostí musíte oplývat taktickými dovednostmi. Vaším úkolem totiž bude spojit tři hrany trojúhelníku, čehož dosáhnete volbou políček a správnými odpověďmi. Hrát budete proti počítačem řízeným protivníkům, jejichž schopnosti správně zodpovědět otázku odrážejí schopnosti člověka, kterého zastupují. Napovíme, že hrát budete například proti Donaldovi ;)

Jak to funguje v praxi?

Po prvním spuštění se zobrazí informační okno se základními instrukcemi. Princip je stejný, jako v televizním AZ kvízu, takže vás čeká trojúhelníkové herní pole se 28 šestiúhelníky, z nichž každý zastupuje jednu otázku. Proti vám bude stát virtuální soupeř.

Na začátku hry je celý plán samozřejmě prázdný a úkolem vás i vašeho protivníka je volit políčka tak, abyste dospěli do stavu, kdy spojíte všechny tři hrany. Po klepnutí na políčko se zobrazí otázka, která je také přečtena pomocí hlasové syntézy. Na rozdíl od AZ kvízu však nemáte k dispozici nápovědu v podobě prvních písmen, ale vybíráte ze čtyř možností. Čas na odpověď je omezen na třicet sekund. Pokud během nich neodpovíte, získává pole soupeř.

Při správné odpovědi políčko získáte a slovo dostává soupeř, který postupuje identicky. Při nesprávné odpovědi políčko zčerná a v dalším tahu o něj můžete hrát znovu. Zatímco v klasickém AZ kvízu v takové situaci dostává hráč otázku, na kterou může odpovědět jen „ano“, či „ne“, ve hře TV Kvíz má dle návodu hrát roli náhoda. Většinou jsme ale i v tomto případě dostali otázku se čtyřmi možnostmi odpovědí. V případě správné odpovědi získá políčko hráč, u nesprávné soupeř.

Vítězem je hráč, kterému se podaří spojit jednou souvislou cestou pomocí získaných šestiúhelníků všechny tři strany trojúhelníku. Je tedy vhodné hrát nejen „sám za sebe“, ale také v případě potřeby bránit protihráči v uskutečnění tohoto cíle.

Resumé

Hra TV Kvíz je z hlediska provedení jednoduchá a snadno pochopitelná každému, kdo viděl alespoň jeden díl televizního AZ kvízu. Princip je víceméně stejný, liší se jen některé maličkosti, jako je nabídka čtyř možných odpovědí či způsob hry o jednou nesprávně zodpovězené pole.

Paleta otázek je skutečně široká a čítá mnoho oborů, počínaje literaturou, přes umění, astronomii, biologii, sport, zeměpis, až po historii. Úroveň počítačem řízených soupeřů je přiměřená – nejsou ani vysloveně hloupí, ale ani zcela bezchybní. Hra je tak vyvážená a může docela solidně pobavit i poučit.

Aplikace TV Kvíz je v Obchodě Play pouhý týden, a i za tak krátkou dobu si ji nainstalovalo více než pět tisíc uživatelů. Zatím však nemá k dispozici průměrnou známku. Instalační balíček, velký 4 MB, můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším.

Pokud byste si chtěli zahrát skutečný AZ kvíz tak, jak ho znáte z televize, můžete využít oficiální webovou aplikaci. Ta podporuje jak hru proti virtuálnímu soupeři, tak i možnost zahrát si přes Internet proti skutečnému spoluhráči.

TV Kvíz
TV Kvíz

Sledujete televizní soutěž AZ kvíz?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)