Ve vlacích ČD bude lepší mobilní signál. Díky moderním oknům

ČD Siemens vlak signál

Národní dopravce České dráhy před několika dny oznámil, že je schopný cestujícím zajistit lepší mobilní signál a hlavně kvalitnější datové připojení ve svých vlacích. A to díky patentu společnosti Siemens. Německý technoligcký gigant vyvinul speciální typ oken, který dokáže zajistit snadnější průchod vln o kmitočtech 500 MHz až 3,5 GHz využívaných sítěmi GSM. “Budeme prvním dopravcem v naší republice i ve střední Evropě, který nabídne cestujícím snazší telefonování a příjem dat v jedoucím vlaku,” chlubí se ČD na Instagramu.

ČD Siemens sklo lepší signál ve vlaku

Speciální lemované sklo, které na první pohled není příliš odlišné od těch stávajících, je už součástí několika souprav. “Nový typ oken je poprvé použit u 50 nejmodernějších vozů určených pro spoje Západního expresu a rychlíků Krušnohor,” dodává největší tuzemský provozovatel vlakových spojů. Lepší mobilní signál ve vlacích (nejen) ČD je jistě touhou mnoha cestujících s mobily, tablety či notebooky. Jsme velmi zvědaví, jak se tato novinka prakticky projeví.

Jak jste spokojení se současným připojením ve vlaku?

Zdroj: ČD

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)