Top 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play – tři podvodné aplikace

Google Play Albert Zásilkovna

Google Play pravidelně aktualizuje žebříčky nejstahovanějších aplikací a her na české scéně. Některé jsou neměnnou stálicí, další se derou kupředu díky svým funkcím. Spoustu z nich už v Android telefonu máme, jiné se ovšem přihlásily o slovo teprve nedávno. Žebříček Top 10 aplikací nám ukazuje, které stahujeme z Google Play v České republice nejčastěji. Jaký je tedy seznam TOP 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play a v něm hned tři podvodné aplikace?

Akinator

Akinator je zajímavou hříčkou, která dokáže číst vaše myšlenky a po položení několika otázek vám sdělí, na jakou slavnou osobnost myslíte. Může se však jednat i o fiktivní postavu třeba z filmu. Odvážíte se vyzvat tohoto džina?

Akinator
Akinator

Sweet Snap Face Cam

Sweet Snap Face Cam je bohužel aplikací, která se vás zřejmě pokusí okrást. Alespoň tak hovoří mnoho recenzí na Google Play, kde si lidé stěžují. Prý se snaží odesílat placené SMS. Doporučujeme si tak její stažení dobře rozmyslet.

Sweet Snap Face Cam
Sweet Snap Face Cam

4K Retina WallPaper

A máme zde další aplikace, která z vás vyláká peníze. 4K Retina WallPaper slibuje hned několik parádních tapet pro váš telefon, ale bude vás nutit platit. Aplikace žádá stejně jako předchozí povolení přístupu k SMS zprávám a následně bude odesílat placené SMSky.

4K Retina WallPaper
4K Retina WallPaper

Signal

Po kauze s aplikací WhatsApp lidé hromadně přecházejí na jiné alternativy. Jednou z nich je aplikace Signal, která disponuje mnoha zajímavými funkcemi a zdá se být bezpečnější aplikací než právě zmíněný WhatsApp.

Signal Private Messenger
Signal Private Messenger

Lidl Plus

Aplikaci Lidl Plus se očividně daří. Jedná se totiž o vůbec nejstahovanější aplikaci na Google Play. Ta nabídne celou řadu výhod jako jsou exkluzivní slevy pro zákazníky, usnadnění reklamace díky digitálním účtenkám a mnoho dalšího. Navíc lze všechny tyto výhody čerpat ve všech 13 evropských zemích, kde pobočky Lidlu figurují.

Lidl Plus
Lidl Plus

George Klíč

Aplikace George klíč je bezpečnější a pohodlnější náhradou přihlašovacích a ověřovacích SMS banky Česká spořitelna. Pro potvrzení přihlášení nebo ověření odchozí úhrady již nevyužívá SMS zprávy telefonního operátora a komunikuje s bankou napřímo.

Čtečka QR a čárových kódů (česky)

Čtečka QR kódu a čárových kódu je kompletně v češtině a nabízí spoustu zajímavých funkcí. Můžete si snadno zobrazit výsledky z obchodů jako Amazon či eBay, nebo prostě jen naskenovat QR kód. To sice novější systémy Android umí, ale pokud máte starší telefon či tablet, může se aplikace hodit.

QR & Barcode Reader
QR & Barcode Reader

Microsoft Teams

Jedná se o skvělé řešení v rámci firem a týmů. Nabízí jak klasický chat, tak i přístup k celému obsahu vašeho týmu. Lidé si ji v posledním měsíci hodně chválí a hodnocení si drží na skvělých 4,5 hvězdičkách.

Microsoft Teams
Microsoft Teams

Live Earth Map HD

Live Earth Map HD je opět podvodná aplikace. Stejně jako všechny ostatní vyžaduje přístup k SMS zprávám, což nevěstí nic dobrého.

Live Earth Map HD
Live Earth Map HD

Fitify: Domácí cvičení v češtině!

Pokud se sebou chcete něco udělat, Fitify: Domácí cvičení v češtině! je skvělou aplikací, která vám poradí nejrůznější cviky. Aplikace je v poslední době velmi populární a aktuálně ji využívají miliony lidí po celém světě.

Fitify: Fitness, Home Workout
Fitify: Fitness, Home Workout

Narazili jste na podvodné aplikace v Google Play?

Zdroj: Google Play
Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)