Buďte fit se Světem Androida díl 3/3 – strava a regenerace

fit3

Na nový rok jsme naši třídílnou sérií započali článkem, věnovaným aplikacím pro GPS trasování (activity trackerům), který naleznete ZDE. Před týdnem jsme pokračovali představením tří tréninkových průvodců (workout guiderů), pro trénink doma, nebo v posilovně. Druhý díl naleznete ZDE. Je tady další středa a s ní příchází také díl třetí a poslední, nazvaný: strava a regenerace.

Dřina při trénincích je velice důležitá, ale ty pravé nástrahy a výzvy čekají každého cvičence přece jen v kuchyni. Správná nutrice pomáhá budovat svaly a pálit tuk. Dostatečná regenerace a kvalitní spánek jsou také velmi zásadním klíčem k úspěchu, protože právě tehdy se buduje nová svalová hmota.

Postupně si představíme jednu aplikaci určenou k zaznamenávání vašeho denního příjmu kalorií, živin a pitného režimu. Jednu aplikaci, jenž vám pomůže s rozpoznáváním, která potravina je kvalitní a kterou byste měli naopak nechat ležet v regálu v supermarketu. Kromě jiného v ní najdete také několik receptů na zdravá jídla. A nakonec si představíme poměrně známý budíček, jenž vám nabídne mnoho užitečných funkcí.

Kalorické Tabulky

Někteří z vás již možná slyšeli o stránce Kaloricketabulky.cz, která bývá skvělým pomocníkem, například při hledání nutričních hodnot všemožných potravin. Možná ne všichni z vás ale ví také o tom, že můžete mít na této stránce svůj profil a že si navíc můžete stáhnout také aplikaci, skrze kterou můžete tento profil ovládat a editovat. Jednoduše pak můžete zaznamenávat vše, co daný den sníte, vypijete a vydáte ve formě činností. Můžete si nastavit také své cíle a na jejich základě vám aplikace doporučí, kolik gramů proteinů, sacharidů, tuků, atd., byste měli denně přijmout. K chodu aplikace potřebujete internetové připojení a v placené verzi, která vás vyjde na necelých 40 korun, se zbavíte reklamního panelu.

Kalorické Tabulky - detaily potravin

Kalorické Tabulky
Kalorické Tabulky

NutriAtlas

V této aplikaci najdete v prvé řadě seznam „éček“, který vám pomůže při rozhodování, které potraviny jsou pro vás vhodné a které ne. Tuto funkci hodnotíme u této aplikace jako hlavní a nejpřínosnější. Seznam potravin zde není tak propracovaný. Pro tento účel doporučujeme použít rozhodně spíše Kalorické Tabulky. Pokud jste fanoušci vaření, naleznete zde několik užitečných a hlavně zdravých receptů ve chvílích, kdy vám dojde inspirace. K zaznamenávání potřebných ingrediencí zde máte k dispozici možnost tvorby nákupního lístku. Všechny vaše údaje se vám zároveň synchronizují na webu lidicky.cz. Stáhnout si můžete jak bezplatnou, tak placenou verzi, která vás vyjde na 57,40 Kč a oproti verzi zdarma nabídne absenci reklam.

NutriAtlas - seznam éček NutriAtlas - recepty

FÉR potravina
FÉR potravina

Sleep As Android

Velice známá aplikace, se kterou jste se zřejmě už i vy minimálně párkrát setkali. Nejedná se jen o obyčejný budíček, ale také o poměrně užitečnou aplikaci, když přijde řada na zaznamenávání statistik o spánku. Sleep As Android měří vaše spánkové fáze a má v sobě zabudovanou funkci chytrého buzení. To znamená, že až se bude blížit čas vašeho budíčku, počká na chvíli, kdy bude fáze vašeho spánku mělká, abyste se mohli probudit příjemněji a mohli tak co nejrychleji přejít do zcela bdělého stavu. Dále pro vás aplikace počítá spánkový dluh a nabízí například možnost buzení zvuky přírody. Bezplatná verze je pouze trial, takže budete po čtrnáctidenní zkušební době vyzvání k zakoupení Unlocku, jehož cena je 40 českých korun.

Sleep as Android - graf spánkových fází

Sleep as Android: Smart alarm
Sleep as Android: Smart alarm

Letní těla jsou budována v zimě, na jaře už bude pozdě! Takže instalujte, cvičte, zdravě jezte, odpočívejte a hlavně se při tom dobře bavte! Protože o tom to přece všechno je. Mnoho z vás se v komentářích vyjádřilo, že byste přivítali článek také o aplikacích na cross-fit. Měli byste zájem o takovýto bonusový díl, který by vyšel opět některou středu? Případně máte zájem o nějaké další informace o aplikacích týkajících se fitness způsobu života?

První díl: 1/3 – GPS trasování (activity trackery)

Druhý díl: 2/3 – tréninkoví průvodci (workout guidery)

David Zmuda
O Autorovi - David Zmuda

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)