S aplikací Krokoměr nebudete potřebovat náramek – vystačíte s mobilem

krokomer

Chytré fitness náramky jsou prodejním hitem, nicméně pokud chcete počítat své kroky, můžete vystačit s mobilním telefonem. Stačí si nainstalovat vysoce hodnocenou aplikaci Krokoměr – bezplatné počítání kroků a kalorií (v originále Step Counter – Pedometer Free & Calorie Counter).

Obsah článku

Co aplikace Krokoměr slibuje?

V Obchodě Play se na prvním místě dočtete, že „tento krokoměr používá k počítání kroků vestavěný senzor. Nepoužívá GPS, takže velmi šetří baterii. Sleduje také spálené kalorie, prošlou vzdálenost, dobu chůze apod. Všechny tyto informace se přehledně zobrazují v grafech.“

Jako zásadní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

  • Energeticky úsporná aplikace.
  • Všechny funkce jsou k dispozici zdarma.
  • Není nutná žádná registrace.
  • Možnost pozastavení a opětovného spuštění měření.
  • Moderní design.
  • Statistiky v grafické podobě.
  • Možnost nastavení citlivosti senzorů.

Jak Krokoměr funguje v praxi?

Aby mohl Krokoměr správně počítat vzdálenost a spálené kalorie, musí si o vás zjistit několik základních informací. V prvním kroku tedy budete muset odpovědět na otázku, zda jste muž, nebo žena (žádné další alternativní pohlaví aplikace nepodporuje:-P ), v dalším zadáte výšku a váhu. Následně musíte potvrdit podmínky a můžete začít program počítat.

Aby nedocházelo k nežádoucímu ukončování aplikace z důvodu úspory baterie, doporučujeme hned jako první krok umožnit její běh na pozadí v nastavení. Obvykle tuto možnost najdete v nastavení v nainstalovaných aplikacích pod položkou Optimalizace výdrže baterie.

Pak stačí nosit telefon v kapse nebo v ruce a nechat ho, ať sleduje vaše kroky. Na hlavní obrazovce můžete sledovat počet zaznamenaných kroků, překonanou vzdálenost, množství spálených kalorií a celkovou dobu chůze. Klepnutím na položku se pak dozvíte další podrobnosti.

Další funkce aplikace

V sekci Přehled najdete grafy, ze kterých můžete vyčíst svou aktivitu v krátkodobém i dlouhodobém hledisku. Kromě počtu ušlých kroků i zde najdete údaje o spálených kaloriích, čase a překonané vzdálenosti.

Na záložce Zdraví můžete ručním zadáváním evidovat svůj pitný režim s možností upozornění na nutnost se napít. Aplikace také může zaznamenávat, sledovat a zobrazovat vaši váhu, v dolní části pak zobrazuje index tělesné hmotnosti, známý pod zkratkou BMI.

V poslední sekci Více lze nastavit celou řadu parametrů, jako je počet kroků, které chcete denně ujít, citlivost senzorů, váha, pohlaví, délka kroku nebo typ jednotek délky a hmotnosti. Pokud využíváte aplikaci Google Fit, můžete s ní Krokoměr propojit.

Resumé

V nadpisu slibujeme, že touto aplikací můžete nahradit náramek nebo chytré hodinky. To je samozřejmě pravda, ale přiznejme si jednu nevýhodu: náramek či hodinky budete mít na ruce patrně neustále, kdežto telefon odložený na stole vám kroky prostě počítat nebude. Proto ho musíte v zájmu co nejvyšší přesnosti nosit neustále u sebe.

Zásadní výhodou proti chytrému náramku či hodinkám je samozřejmě cena. Aplikace je zcela zdarma a její autoři se spokojují se zobrazováním celkem nenápadné proužkové reklamy ve spodní části okna. Přestože nepoužívá GPS, je nutné počítat s faktem, že program běžící na pozadí se nějakým (v tomto případě nikoli zásadním) způsobem podepíše na výdrži baterie.

Aplikace Krokoměr – bezplatné počítání kroků a kalorií je v Obchodě Play bezmála dva roky a za tu dobu si ji nainstaloval více než milion uživatelů. Jejich spokojenost odráží velmi pěkná známka 4,9. Instalační balíček můžete použít na telefonech s Androidem 4.4 a vyšším.

Step Counter - Pedometer
Step Counter - Pedometer

Používáte nějaké zařízení, počítající vaše kroky?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)