Budeme si moct sestavit vlastní smartphone? Motorola oznamuje projekt Ara

ara2

Hráli jste si jako malí rádi s Legem? Možná, že podobná zkušenost nás brzy čeká i co se chytrých telefonů týče. Motorola oznámila projekt Ara. Myšlenka je jednoduchá. Dostanete základní díl a k němu další součástky, které můžete libovolně kombinovat a vytvořit si tak vlastní smartphone přesně podle svého gusta. Představte si ty možnosti. Chcete lepší fotoaparát? Jednoduše koupíte lepší modul fotoaparátu, bez toho abyste museli kupovat celý smartphone. Vestavěná paměť není dostačující? Koupíte větší. Reproduktor nehraje dost dobře? Vyměníte za kvalitnější.

ara

Celý projekt je na začátku a není jisté, zda se ho povede dotáhnout do úspěšného konce. Pokud ale ano, představte si ty obrovské možnosti přizpůsobení. Každý by si mohl vytvořit telefon přesně na míru. V případě úspěchu by to jistě znamenalo menší či větší revoluci. Vývojáři z Motoroly se rozhodli na projektu spolupracovat s vývojáři podobného projektu PhoneBloks. První výsledky bychom mohli spatřit už tuto zimu.

ara1

Zdroj: AnroidPolice

Má podle vás něco takového smysl?

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (30)