TOPlist

Bose Ultra Open Earbuds: Unikátní otevřená sluchátka dorazila do Česka!

Bose Ultra Open Earbuds_nahled
  • Bose představilo vlastní True Wireless otevřená sluchátka 
  • Můžete poslouchat hudbu, a zároveň komunikovat s okolím
  • Za celý den si je nemusíte sundat ani jednou

True Wireless sluchátka s open ear konstrukcí nám pomalu začínají pronikat na trh. A po těch od Sony či Huawei tak přichází se svým modelem i Bose. Otevřená sluchátka se nevkládají přímo do ucha, na ucho se spíše zavěšují. Sluchátka tak navenek můžou působit rovněž jako netradiční náušnice.

Modely s otevřenou konstrukcí mívají často problém s tím, že poslech s nimi ruší vaše okolí. Tento nešvar by měla vyřešit OpenAudio technologie, kterou přímo za tímto účelem Bose vyvinulo. O bezproblémový přenos zvuku se zde stará kodek Qualcomm aptX Adaptive, a nechybí ani funkce Bose Immersive Audio. Po jejím zapnutí budete mít pocit, že zvuk vychází z reproduktorů okolo vás, a ne pouze z nasazených sluchátek. Můžete si u ní vybrat ze dvou módu, podle toho, zda sedíte klidně, nebo jste právě v pohybu. Funkce má ovšem i svou stinnou stránku, a tou je vysoké využití baterie.

New Ultra Open Earbuds | Pause For Nothing | Bose

New Ultra Open Earbuds | Pause For Nothing | Bose

Sluchátka by měla bez problému vydržet hrát až 7,5 h, kdežto s využitím Immersive Audio se tato doba rapidně snižuje, na pouhých 4,5 h. Pouzdro pak výdrž prodlužuje o 12 h při zapnutém Immersive Audio a o 19,5 h, v případě, že se rozhodnete používat sluchátka bez něj. S vypnutým Immersive audiem navíc už za 10 minut nabíjení můžete používat sluchátka až 2 h. Jako nabíjecí konektor zde samozřejmě najdete USB-C.

Bose Ultra Open EarbudsBose Ultra Open Earbuds svým designem připomínají moderní náušnice

Díky stylovému zavěšení a tvaru do „U“ je nošení Bose Ultra Open Earbuds velmi pohodlné, komfort nekazí ani váha sluchátek, každé má jen něco málo přes 6 g. Ovládání je zpracováno poměrně klasicky, a slouží k němu tedy dotykové tlačítko, které najdeme na těle sluchátka. Použijete jej především pro zapínání a vypínání Immersive Audio či dalších funkcí, o ovládání hlasitosti se Bose Ultra Open Earbuds postará za vás. Disponuje totiž funkcí Auto Volume, která reguluje hlasitost zvuku podle toho, jak se mění okolní ruch. V případě potřeby pak můžete sluchátka ovládat taktéž s pomocí Bose Music App. Za zmínku stojí rovněž částečná voděodolnost sluchátek, konkrétně disponují certifikací IPX4. Potěší také snadné párování skrz Google Fast Pair. Spárovat je můžete rovněž taktéž s Bose soundbary či reproduktory. Sluchátka si již v Česku lze zakoupit, prodávají se za 8 990 Kč. K dostání jsou ovšem pouze v některých vybraných prodejnách, jinak jsou k dispozici zatím jen na předobjednávku.

Zaujala vás True Wireless sluchátka s otevřenou konstrukcí?

Zdroj: GSMArena, Bose

Tomáš Křišťál
O Autorovi - Tomáš Křišťál

Tomáš je už od dětství fanouškem IT, především v oblasti chytrých telefonů a počítačů. Jeho první smartphone byl Samsung Galaxy Mini S5570i, postupem času však… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)