TOPlist

Sony má sluchátka, se kterými si budete doslova ťukat na hlavu

sluchátka SONY LinkBuds ČR parametry cena

Společnost Sony prodávají unikátní sluchátka LinkBuds. Zaujmou hlavně velmi netradiční konstrukcí a kreativním způsobem ovládání. Sluchátka, které se nedají nazvat „špunty“ ani „peckami“ a razí si svou vlastní cestu, poslouží efektivně zejména při potřebě poslouchat vysílaný obsah a současně okolí. Takzvaný ambientní či transparentní mód, při kterém konkurenční sluchátka využívají mikrofony a zesílení, řeší LinkBuds mnohem přímočařeji – dírou uprostřed. Tam, kde je běžně membrána.

„Můžete se naladit na okolní svět, kdykoli budete chtít, aniž by tím utrpěl zážitek z poslechu. Vyvinutá jednotka s kruhovým měničem má otevřený střed membrány pro zvukovou transparentnost, takže zřetelně uslyšíte okolní zvuky a vždy zaregistrujete, když vás někdo v okolí během telefonátu osloví, nebo si snadno popovídáte s přáteli při poslechu vašich oblíbených skladeb,“ uvádí Sony ke svým sluchátkům.

Sony LinkBuds Official Product Video

Sony LinkBuds Official Product Video

Kromě několika pokročilých zvukových módů v čele s extrakcí hlasu při hovorech, automatického zesilování dle okolního hluku, pozastavení při rozpoznání řeči nebo navigačního prostředí Microsoft Soundscape rozhodně zaujme také ovládání. Na sluchátka (a samozřejmě ani na telefon) v drtivé většině případů totiž vůbec není potřeba sahat. Klepete si na čelo? Tak to jste velmi blízko tomu, jakým způsobem umí LinkBuds instrukce přijímat. Znají totiž gesta pomocí poklepání na kost před uchem.

Mezi běžné parametry patří Bluetooth 5.2, frekvenční rozsah 20–20 000 Hz (vzorkovací frekvence 44,1 kHz), ochrana IPX4, pět a půl hodiny poslechu na jedno nabití (+ dalších 12 díky pouzdru), podpora chytrých asistentů a hmotnost jednoho sluchátka činí cca pouhé čtyři gramy. Vskutku originální sluchátka Sony LinkBuds vyjdou v ČR na 4 999 Kč a jsou k dostání v tmavě šedé a bílé barvě.

Jak tvarovaná sluchátka favorizujete?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)