Blu – unikátní smartphone, který je možné ohnout a nosit na ruce

blu_ico

V uplynulých týdnech jihokorejský Samsung představil Galaxy S6 Edge coby chytrý telefon se zahnutým displejem a LG uvedlo na trh druhou generaci ohnutého modelu G Flex. Produkt, který se v pondělí objevil na crowdfundingovém portálu Indiegogo, jde v ohýbání gadgetů ještě dál. Při prvním pohledu na obrázky vás patrně napadne, že se jedná o chytré hodinky nebo náramek, nicméně skutečnost je maličko někde jinde – jde o plnohodnotný smartphone Blu, který je možné ohnout a nosit na zápěstí, stejně jako narovnat a používat obvyklým způsobem.

https://www.youtube.com/watch?v=jnMFXgtqjOM

Durrell Pita z Austrálie ke svému projektu uvádí, že poskytuje schopnosti a funkce chytrého telefonu s pohodlím chytrých hodinek. Gadget je vodotěsný a odolný proti otřesům, takže vydrží prý až extrémní podmínky. Obrazovka zařízení je chráněna sklem Corning Gorilla Glass, o napájení se stará flexibilní lithium-iontová baterie s kapacitou 2400 mAh (probíhá také testování 4200mAh akumulátoru), přičemž zařízeni podporuje technologii rychlého nabíjení Qualcomm Quick Charge 2.0. Vlastní uživatelské rozhraní GOUI nabízí automatickou změnu orientace obrazovky s ohledem na aktuální způsob používání.

Blu - unikátní smartphone, který je možné ohnout a nosit na ruce Blu – unikátní smartphone, který je možné ohnout a nosit na ruce

V útrobách nejohebnějšího telefonu na světě se nachází výkonný osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 810 (stejný, jako v Samsung Galaxy Note 4, ZTE Nubia Z6 Max a HTC One M9). Doufejme tedy, že tento nositelný gadget nebude mít takové problémy s přehříváním, jako vlajková loď HTC. Budoucí majitelé mohou počítat se dvěma gigabajty operační paměti a interním úložištěm s kapacitou 2 GB. K dispozici má být konektivita skrze Bluetooth, Wi-Fi,NFC, zjišťování polohy pomocí GPS, snímač tlaku, kompas, gyroskop, a senzor zrychlení.

Telefon má 5,3″ F-OLED obrazovku s rozlišením 1080 x 1920 obrazových bodů. Se SIM kartou formátu nanoSIM bude schopen pracovat v sítích GSM, 4G, LTE a HSPA. Pro pořizování snímků a videí je připraven fotoaparát s rozlišením 13 Mpx, který ale není vybaven bleskem.

Svými rozměry může Blu bojovat o pozici nejtenčího mobilního telefonu na světě – při rozměrech 245 x 55 milimetrů je tlustý jen 4,5 milimetru. Oppo R7 a Coolpad Ivvi K1 jsou o 0,2 milimetry silnější. Zařízení váží 170 gramů.

Případní investoři mohou Blu pořídit za investici 419 dolarů (v přepočtu asi 10 320 Kč), po zahájení výroby a prodejů (očekávaný termín je srpen 2016) se pak počítá se cenovkou 819 dolarů (přibližně 20 170 Kč). Cíl sbírky na Indiegogo je velmi ambiciózní – na zahájení výroby flexibilních smartphonů je třeba shromáždit milion dolarů. Během prvních tří hodin po zveřejnění návrhu Blu podpořilo tento projekt 50 lidí, kteří investovali více než 11 tisíc dolarů. Ve středu ráno již bylo vybráno 48 tisíc dolarů od 206 přispěvatelů. Kampaň bude ukončena za měsíc a půl.

Zdroje: Hi-Tech, Indiegogo.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)