Blockchainové telefony přichází na trh. Co budou mít speciálního?
Menu

Blockchainové telefony přichází na trh. Co budou mít speciálního?

Blockchainové telefony je pojem, který zhruba poslední rok můžeme čas od času zaslechnout. V poslední době čím dál tím více. Důvodem je to, že rovnou dva se chystají na trh. Co to vlastně znamená a jak se budou lišit od klasických telefonů?

Blockchainové telefony chystají společnosti HTC i Foxconn-Sirin

HTC to poslední roky nemá na trhu s mobilními telefony jednoduché, před lety se jím pár modelů nepovedlo a konkurence se obrovsky vzdálila. Po stránce technologií přitom jejich telefony nejsou špatné, bohužel zcela chybí marketing a nepomáhá tomu ani vysoká cena. Nyní společnost chystá blockchainový telefon HTC Exodus.

htc exodus blockchain telefon

Jedná se o poměrně překvapení, protože HTC není zrovna v pozici, kdy si může dovolit takový experiment, obzvlášť když musí propustit 1 500 zaměstnanců. V čem tedy bude blockchainový telefon HTC Exodus speciální? Prozatím víme, že hlavně v zabezpečení, a to již na hardwarové úrovni. Umožní také uložení offline kryptoměn, obchodování a chystá se i podpora decentralizovaných aplikací. Konkrétně se píše o “hříčce” Cryptokitties.  Na první pohled vypadá jako klon Tamagotchi, jenže celá hra běží na blockchainu Ethereum, lidé tak kupují/prodávají/mění kočky za kryptoměnu. Samotný telefon Exodus bude podporovat minimálně Bitcoin, Lightning Networks, Ethereum a Dfinity.

„Lidé se v době internetu často zabývají bezpečností osobních dat. To je skvělou příležitostí, abychom je podpořili v cestě za znovunabytím jejich digitální identity. Jelikož je smartphone to nejosobnější zařízení, na kterém uživatelé konzumují i vytváří nejvíce obsahu, Exodus bude tím nejlepším začátkem. Těší mě, že mám příležitost podílet se s jeho pomocí na decentralizaci internetu a jeho transformaci pro potřeby moderního uživatele,“ říká ředitel Crypto oddělení HTC Phil Chen.

Představit by se tento telefon měl kompletně na podzim 2018. Některé funkce z Exodusu by se také měly objevit v telefonu HTC U12+. Nepůjde o jediný blockchainový telefon, který by se měl spustit tento rok. Další chystá společnost Sirin Labs ve spolupráci s Foxconnem. Nazývat se bude Finney, speciální funkcí tohoto telefonu je “Safe Screen”. Jde o displej s peněženkou, který funguje na vlastním firmwaru a využívat se dá k bezpečným transakcím s kryptoměnami a tokeny. Opět bude extra zabezpečen. Kompletní specifikace tohoto telefonu, který by měl vyjít v listopadu, si můžete přečíst z obrázku níže. Cena by měla být 1000 dolarů, v přepočtu s DPH cca 26 600 Kč.

finney smartphone blockchainové telefony

Myslíte si, že si blockchainové telefony najdou své místo na trhu?

Zdroj: androidcommunity.com

Mohlo by vás zajímat

 

Komentáře

Coyd

coyd 45

23.7.2018 11:02

Tak to je super napad vydavat telefon zamereny na neco co uz pomalu ale jiste umira :) Tohle muze HTC dorazit definitivne. Jinak co se tyka zabezpeceni uz tady tusim bylo neco od BB apod. ale valneho uspechu to nikdy nedosahlo.

AdamChovanec

AdamChovanec -34

23.7.2018 11:07

Podle mě to bude další propadák

Wortos

wortos 60

23.7.2018 11:27

HTC si kope vlastní hrob .. 26 tisic za to nikdo nedá kdo potřebuje kryptoměnu ve smartphonu ? telefon určeny pro paranoidní lidi ..

Kodasa7

Kodasa7 -2

23.7.2018 12:27

wortos: ta cena se podle mě vztahuje k telefonu Finney

SeppWinkler

SeppWinkler 16

23.7.2018 12:40

Dokonalé zabezpečenie elektronického zariadenia, ešte k tomu pripojenému do siete, aby bola zabezpečená požadovaná funkčnosť a populárne služby, je len ilúzia. Ešte omnoho viac v prípade Androidu a SW od Google.

HTC je príkladom dlhodobo úplne neschopného manažmentu, neochotného priznať si chyby v stratégii riadenia spoločnosti, ktorý navyše s tvrdohlavosťou somára (nech mi zvieratá tohto druhu odpustia) tieto chyby neustále opakuje.

Daevis

David TrlicaRedaktor 51

23.7.2018 12:43

wortos, Kodasa7: Ano, vztahuje se k Finney telefonu, nicméně zdroje ze zahraničí hovoří o tom, že cena HTC Exodus se má také pohybovat kolem částky 1000 dolarů. Rozhodně nebude HTC nějak extrémně levnější.

Vanko

Vanko -2

24.7.2018 9:05

Jen blázen může říct, že blockchain a cryptoměny umírají. Jedná se o odvětví, které je na samém počátku, a ten kdo toho vhodně využije, vyhraje.
Nevěřím, že to HTC neposere jako vždycky, ale pokud to někdo pevně a koncepčně uchopí, tak to má velkou budoucnost.

Coyd

coyd 45

24.7.2018 12:05

@Vanko: Aha tak proto se vsichni hromadne zbavujou mining rigu :) Ale mam pro tebe zajimavy tip na investici, pokud ti jeste neco zbylo, taky je v tom budoucnost, takze nevahej, jedna se o akcie Tesly ;)

Vanko

Vanko -2

24.7.2018 20:27

To, že se aktuálně nevyplatí těžit, ještě neznamená konec tohoto odvětví. Stačí si o tom něco přečíst, a třeba změníte názor. Díky za chytrou radu – jsem docela zvědavý, jak to s Teslou dopadne. Nemyslím si, že řekli poslední sbohem.

RSS (komentáře k článku)