Menu

Blockchainové telefony přichází na trh. Co budou mít speciálního?

Blockchainové telefony je pojem, který zhruba poslední rok můžeme čas od času zaslechnout. V poslední době čím dál tím více. Důvodem je to, že rovnou dva se chystají na trh. Co to vlastně znamená a jak se budou lišit od klasických telefonů?

Blockchainové telefony chystají společnosti HTC i Foxconn-Sirin

HTC to poslední roky nemá na trhu s mobilními telefony jednoduché, před lety se jím pár modelů nepovedlo a konkurence se obrovsky vzdálila. Po stránce technologií přitom jejich telefony nejsou špatné, bohužel zcela chybí marketing a nepomáhá tomu ani vysoká cena. Nyní společnost chystá blockchainový telefon HTC Exodus.

htc exodus blockchain telefon

Jedná se o poměrně překvapení, protože HTC není zrovna v pozici, kdy si může dovolit takový experiment, obzvlášť když musí propustit 1 500 zaměstnanců. V čem tedy bude blockchainový telefon HTC Exodus speciální? Prozatím víme, že hlavně v zabezpečení, a to již na hardwarové úrovni. Umožní také uložení offline kryptoměn, obchodování a chystá se i podpora decentralizovaných aplikací. Konkrétně se píše o “hříčce” Cryptokitties.  Na první pohled vypadá jako klon Tamagotchi, jenže celá hra běží na blockchainu Ethereum, lidé tak kupují/prodávají/mění kočky za kryptoměnu. Samotný telefon Exodus bude podporovat minimálně Bitcoin, Lightning Networks, Ethereum a Dfinity.

„Lidé se v době internetu často zabývají bezpečností osobních dat. To je skvělou příležitostí, abychom je podpořili v cestě za znovunabytím jejich digitální identity. Jelikož je smartphone to nejosobnější zařízení, na kterém uživatelé konzumují i vytváří nejvíce obsahu, Exodus bude tím nejlepším začátkem. Těší mě, že mám příležitost podílet se s jeho pomocí na decentralizaci internetu a jeho transformaci pro potřeby moderního uživatele,“ říká ředitel Crypto oddělení HTC Phil Chen.

Představit by se tento telefon měl kompletně na podzim 2018. Některé funkce z Exodusu by se také měly objevit v telefonu HTC U12+. Nepůjde o jediný blockchainový telefon, který by se měl spustit tento rok. Další chystá společnost Sirin Labs ve spolupráci s Foxconnem. Nazývat se bude Finney, speciální funkcí tohoto telefonu je “Safe Screen”. Jde o displej s peněženkou, který funguje na vlastním firmwaru a využívat se dá k bezpečným transakcím s kryptoměnami a tokeny. Opět bude extra zabezpečen. Kompletní specifikace tohoto telefonu, který by měl vyjít v listopadu, si můžete přečíst z obrázku níže. Cena by měla být 1000 dolarů, v přepočtu s DPH cca 26 600 Kč.

finney smartphone blockchainové telefony

Myslíte si, že si blockchainové telefony najdou své místo na trhu?

Zdroj: androidcommunity.com

 

Komentáře

Coyd

coyd 46

23.7.2018 11:02

Tak to je super napad vydavat telefon zamereny na neco co uz pomalu ale jiste umira :) Tohle muze HTC dorazit definitivne. Jinak co se tyka zabezpeceni uz tady tusim bylo neco od BB apod. ale valneho uspechu to nikdy nedosahlo.

AdamChovanec

AdamChovanec -43

23.7.2018 11:07

Podle mě to bude další propadák

Wortos

wortos 66

23.7.2018 11:27

HTC si kope vlastní hrob .. 26 tisic za to nikdo nedá kdo potřebuje kryptoměnu ve smartphonu ? telefon určeny pro paranoidní lidi ..

Kodasa7

Kodasa7 -4

23.7.2018 12:27

wortos: ta cena se podle mě vztahuje k telefonu Finney

SeppWinkler

SeppWinkler 18

23.7.2018 12:40

Dokonalé zabezpečenie elektronického zariadenia, ešte k tomu pripojenému do siete, aby bola zabezpečená požadovaná funkčnosť a populárne služby, je len ilúzia. Ešte omnoho viac v prípade Androidu a SW od Google.

HTC je príkladom dlhodobo úplne neschopného manažmentu, neochotného priznať si chyby v stratégii riadenia spoločnosti, ktorý navyše s tvrdohlavosťou somára (nech mi zvieratá tohto druhu odpustia) tieto chyby neustále opakuje.

Daevis

David TrlicaRedaktor 47

23.7.2018 12:43

wortos, Kodasa7: Ano, vztahuje se k Finney telefonu, nicméně zdroje ze zahraničí hovoří o tom, že cena HTC Exodus se má také pohybovat kolem částky 1000 dolarů. Rozhodně nebude HTC nějak extrémně levnější.

Vanko

Vanko -2

24.7.2018 9:05

Jen blázen může říct, že blockchain a cryptoměny umírají. Jedná se o odvětví, které je na samém počátku, a ten kdo toho vhodně využije, vyhraje.
Nevěřím, že to HTC neposere jako vždycky, ale pokud to někdo pevně a koncepčně uchopí, tak to má velkou budoucnost.

Coyd

coyd 46

24.7.2018 12:05

@Vanko: Aha tak proto se vsichni hromadne zbavujou mining rigu :) Ale mam pro tebe zajimavy tip na investici, pokud ti jeste neco zbylo, taky je v tom budoucnost, takze nevahej, jedna se o akcie Tesly ;)

Vanko

Vanko -2

24.7.2018 20:27

To, že se aktuálně nevyplatí těžit, ještě neznamená konec tohoto odvětví. Stačí si o tom něco přečíst, a třeba změníte názor. Díky za chytrou radu – jsem docela zvědavý, jak to s Teslou dopadne. Nemyslím si, že řekli poslední sbohem.

RSS (komentáře k článku)