BlackBerry Evolve X představení: Bezpečnost, velká baterie a Android Oreo

blackberry evolve predstaveni

Společnost BlackBerry společně se společností Optiemus představila dva nové telefony BlackBerry Evolve a Evolve X. Optiemus má na starost výrobu těchto telefonů. Oba telefony sdílejí protáhle displeje, duální kamery, a velké baterie s kapacitou 4 000 mAh. Zároveň také fungují na poslední verzi Androidu Oreo. Jaké mají parametry?

BlackBerry Evolve X je Key2 bez hardwarové klávesnice

Nejprve zde máme vybavenější model, kde se o výkon stará čispet Snapdragon 660, který najdeme i v BlackBerry KeyTwo, paměť RAM má 6GB a dále má 64GB vnitřní paměti, která jde rozšířit pomocí microSD karet. Displej telefonu má velikost 5,99 palce a FullHD rozlišení. Poměr stran je 18:9. Čtečka otisků prstů se nachází na zadní straně, hned pod duálním fotoaparátem, který má 12 a 13 MPx. Přední selfie kamera má 16 MPx.

Take a step into the future and evolve with BlackBerry. Presenting BlackBerry Evolve and Evolve X.#YesItsABlackBerry #BlackBerryEvolve #EvolutionBeckons

Zveřejnil(a) BlackBerry Mobile India dne Čtvrtek 2. srpen 2018

 

Baterie se nabíjí přes USB-C, podporuje rychlé nabíjení Quick Charge 3.0 i USB-PD. Nechybí dokonce ani bezdrátové nabíjení. Rovnou z krabice běží na Androidu 8.1 Oreo a také platformě DTEK, která zajišťuje zabezpečení telefonu. Do prodeje se v prvních státech dostává na konci srpna, a to za cenu 430 eur, v přepočtu tak 11 000 Kč.

blackberry evolve x

BlackBerry Evolve je levnější varianta s horším čipsetem

Základní model Evolve má čipset Snapdragon 450, který doplňuje 4GB paměť RAM a 64GB vnitřní paměti, rovněž jde rozšířit pomocí microSD karet. Na zadní straně najdeme rovněž duální fotoaparát, který má ale dvakrát 13 MPx a podporuje i HDR. Selfie kamera má 16 MPx. Čtečka otisků prstů také nechybí. Displej telefonu má velikost 5,99 palce a FullHD rozlišení. Poměr stran je 18:9. Tento telefon se začíná prodávat v půlce září, a to za cenu 315 eur, v přepočtu cca 8 000 Kč.

blackberry evolve

Jak se vám líbí nové BlackBerry telefony?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)