Bixby 2.0 představen: Velké změny pro chytrého asistenta Samsungu

bixby 2.0 samsung asistent

Samsung dnes představil druhou verzi svého asistenta Bixby. Nový Bixby 2.0 přichází pouhých 6 měsíců poté, co se poprvé objevil v Galaxy S8.

Bixby 2.0 má být více otevřenější a přístupnější

Společnost novou verzi Bixby 2.0 označuje jako znatelnou změnu pro celou platformu. A tomu se není moc divit, Bixby neměl zrovna dobrý start a v pozdějších měsících se o něm informovalo v podstatě jen v negativním světle, a to když Samsung vedl “žabomyší” válku s komunitou o možnost přeprogramování Bixby tlačítka.

Samsung tvrdí, že nový Bixby nebude jen digitální asistent, ale inteligentní nástroj, který bude mít klíčovou roli v každodenním životě člověka. A co to znamená? Korejská společnost připravuje asistenta na to, aby byl více osobnější a dokázal lépe odpovídat a řešit komplexnější příkazy či otázky. Což ale moc zajímavě nezní, podobnou technologii už najdeme v Asistentu Google i asistentce Alexa od Amazonu.

Dále už je to ale zajímavější. Bixby 2.0 bude totiž dostupný i na zařízení mimo ekosystém Samsungu. Prozatím nevíme, jestli se zkrátka objeví na Google Play jako aplikace ke stažení, nebo jej bude Samsung rozšiřovat jinou cestou. Vývoj pro Bixby asistenta bude také jednodušší, plánuje se Bixby SDK, které bude nejprve pro vybrané vývojáře v beta verzi, později ale bude k dispozici pro všechny. Díky tomu by se tak mohly objevit nové zajímavé a netradiční funkce.

Ve výsledku se jedná o dobré změny, otázka ale je, jestli není příliš pozdě. A to i z toho důvodu, že se neřeklo datum, kdy se aktualizace na Bixby 2.0 objeví.

Používáte na svém Samsung telefonu Bixby asistenta?

Zdroj: droid-life.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)