Menu

Bixby 2.0 představen: Velké změny pro chytrého asistenta Samsungu

Samsung dnes představil druhou verzi svého asistenta Bixby. Nový Bixby 2.0 přichází pouhých 6 měsíců poté, co se poprvé objevil v Galaxy S8.

Bixby 2.0 má být více otevřenější a přístupnější

Společnost novou verzi Bixby 2.0 označuje jako znatelnou změnu pro celou platformu. A tomu se není moc divit, Bixby neměl zrovna dobrý start a v pozdějších měsících se o něm informovalo v podstatě jen v negativním světle, a to když Samsung vedl “žabomyší” válku s komunitou o možnost přeprogramování Bixby tlačítka.

Samsung tvrdí, že nový Bixby nebude jen digitální asistent, ale inteligentní nástroj, který bude mít klíčovou roli v každodenním životě člověka. A co to znamená? Korejská společnost připravuje asistenta na to, aby byl více osobnější a dokázal lépe odpovídat a řešit komplexnější příkazy či otázky. Což ale moc zajímavě nezní, podobnou technologii už najdeme v Asistentu Google i asistentce Alexa od Amazonu.

Dále už je to ale zajímavější. Bixby 2.0 bude totiž dostupný i na zařízení mimo ekosystém Samsungu. Prozatím nevíme, jestli se zkrátka objeví na Google Play jako aplikace ke stažení, nebo jej bude Samsung rozšiřovat jinou cestou. Vývoj pro Bixby asistenta bude také jednodušší, plánuje se Bixby SDK, které bude nejprve pro vybrané vývojáře v beta verzi, později ale bude k dispozici pro všechny. Díky tomu by se tak mohly objevit nové zajímavé a netradiční funkce.

Ve výsledku se jedná o dobré změny, otázka ale je, jestli není příliš pozdě. A to i z toho důvodu, že se neřeklo datum, kdy se aktualizace na Bixby 2.0 objeví.

Používáte na svém Samsung telefonu Bixby asistenta?

Zdroj: droid-life.com

 

Komentáře

inkvizition

19.10.2017 6:47

Zkoušel jsem používat, ale je to strašně hloupé krab…

Tom_hrub

Gembler 0

19.10.2017 16:29

Pouzivam Bixby treba k narizeni minutky, nastaveni budiku atd. Jinak spise mene slozite veci, jako Take a screenshot, open facebook, ale spis, protoze me to bavi a jen kdyz jsem sam, jinak bych si pripadal jako magor. Prakticke je to u toho budiku a minutky.

Johny Dvořák

19.10.2017 19:48

Pouzivam kazdy den a celkem casto. Vyuzival jsem i dirve S voice, takze anglictina pro prikazy mi opravdu nevadi (cesi to uvadi jako nejvetsi nevyhodu, ze neumi cesky )) ). Dost jsem si zvykl na moznost vytvorit si vlastni povel a nasledne k nemu priradit, co se ma stat. Treba pokynem ,,Good morning,, mi to ohlasi pocasi, datum, cas, vypne preruseni upozorneni, vypne filtr modreho svetla, zaplne always on display a jeste par dalsich kroku. Dale tam mam povel ,,optimize,, ktery zajisti optimalizaci telefonu, vymazani pametiram, vymazanispistenych aplikaci a jina. Ja jsem spokojen i ted :)

RSS (komentáře k článku)