TOPlist

Alternativní balík aplikací Google Open GApps umí instalovat Asistenta Google

balik-aplikaci-google-open-gapps-asistent-google-ico

Součástí instalace alternativní ROMky je zpravidla také flashování aplikací Google. Bez nich nabídne Android jen základní prostředí – chybí v něm například oficiální repozitář Obchod Google Play. Jednou z možností je balík aplikací Google Open GApps, jehož autoři přicházejí s lákavou nabídkou v podobě volitelné aktivace Asistenta Google.

Asistent Google byl představen loni v rámci vývojářské konference Google I/O (letos se koná ve dnech 17. až 19. května) jako osobní hlasový asistent. Funkce, která navazuje na Chytré karty Google (Google Now), byla po několika měsících zpřístupněna jen na několika platformách:

  • v telefonech Google Pixel a Pixel XL,
  • v zařízení Google Home,
  • v televizích s Android TV,
  • v komunikační aplikaci Allo,
  • v tomto roce přibude na seznam NVIDIA SHIELD TV.

Meet your Google Assistant, your own personal Google

Meet your Google Assistant, your own personal Google

Na jiných telefonech s Androidem, kromě Google Pixel a Pixel XL, Asistent Google zatím oficiálně není k dispozici. Na Androidu 7.0 Nougat ho však lze aktivovat pomocí úpravy souboru build.prop. Stačí na konec souboru přidat řádek ro.opa.eligible_device=true. Právě touto cestou se vydali autoři balíku aplikací Google Open GApps. Na starším systému Android 6.0 Marshmallow lze Asistenta Google zprovoznit pomocí modulu AndroidN-ify pro Xposed Framework.

Jak přes balík aplikací Google Open GApps aktivovat Asistenta Google?

Počínaje pátečními sestaveními lze při použití instalačního balíku verze aroma povolit Asistenta Google. Tato možnost je uživateli nabídnuta v průběhu instalace. V případě instalace bez grafického prostředí lze přidat klíčové slovo GoogleAssistant do souboru gapps-config.

Asistent Google je nabízen jako volitelná funkce, neboť ještě nemá všechny možnosti, které v současné době nabízejí Chytré karty. Balíčky aplikací Google Open GApps lze stáhnout z oficiálních stránek, přičemž Asistent Google je k dispozici v sestaveních z 3. února a novějších.

Balík aplikací Google Open GApps umí instalovat Asistenta Google Balík aplikací Google Open GApps umí instalovat Asistenta Google

Balík aplikací Google Open GApps obsahuje sadu pravidelně aktualizovaných aplikací Google. Kromě Obchodu Play obsahuje například synchronizační aplikace, launcher, program pro převod textu na řeč, Gmail a další aplikace. Rozdíly v jednotlivých verzích najdete na GitHubu.

Vyzkoušíte Asistenta Google na svém telefonu? Přijďte se podělit o zkušenosti!

Zdroje: androidpolice.com, xda-developers.com, androidnow.pl.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)