V balení Samsung Galaxy S21 nečekejte nabíječku ani sluchátka. Spekulace byly potvrzeny

řada telefonů samsung galaxy s21

Určitě si řada z vás pamatuje na to, jak Apple odstranil u iPhonů 3,5mm audio konektor. Apple se stal terčem posměchu od řady Android výrobců, jen aby v následujících letech rovněž odstranili stejný konektor. Před několika měsíci Apple představil řadu telefonů iPhone 12, které nemají v balení nabíječku. Situace se opakovala a Apple se opět stal terčem posměchu. Z rozhodnutí cupertinské společnosti si samozřejmě dělal srandu i Samsung. O to úsměvnější jsou poslední informace z brazilského certifikačního procesu. V něm přímo stojí, že balení Samsung Galaxy S21 neobsahuje nabíječku a sluchátka.

Balení Samsung Galaxy S21 se značně zmenší

O tomto kroku už se spekulovalo před několika týdny, ale ještě nebylo zcela jasné, jestli k tomu nakonec dojde. Bohužel to vypadá, že se Samsung vydal stejnou cestou jako Apple a rozhodl se, že telefony Galaxy S21, Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra nebudou mít v balení nabíječku nebo sluchátka. Informace pochází z brazilského regulačního úřadu Anatel, který provádí certifikaci. V prohlášení přímo stojí, že tyto telefony budou bez nabíječky a sluchátek. Pokud ovládáte portugalštinu, můžete si prohlášení přečíst níže.

balení samsung galaxy s21 nabíječka

Anatel testoval nabíjení telefonu se dvěma různými nabíječkami, které podporuji 25 W. To může naznačovat i maximální rychlost nabíjení u řady Galaxy S21. Takto brzká certifikace rovněž potvrzuje to, že se nových Samsung telefonů dočkáme o několik měsíců dříve než normálně. Hovoří se o představení v polovině ledna 2021.

Apple pravděpodobně nastartoval další trend u chytrých telefonů. Odstranění nabíječek z balení odůvodnil tak, že sníží ekologickou stopu a díky menším balením se zjednoduší logistika. Navíc přece každý má doma nabíječku a pokud ne, tak si ji může koupit. Apple tak ve výsledku ušetří, a ještě vydělá u prodeje samostatné nabíječky, která se prodává za cca 600 Kč. Pokud se podíváme na Samsung, tak nejrychlejší 45W nabíječka se prodává za cca 1000 Kč. Klasická rychlá 25W nabíječka za cca 800 Kč a „pomalejší“ 15W nabíječka za cca 350 Kč. Je dost možné, že při příští koupi telefonu budete muset počítat ještě s nějakou to stokorunou na nabíječku. Dá se očekávat i to, že další společnosti půjdou stejnou cestou jako Apple nebo Samsung.

Vadila by vám absence nabíječky v balení telefonu?

Zdroje: gsmarena.com, letsgodigital.org

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)