Asus představil nové levné tablety řady ZenPad

asus zenpad 10 tablet

Společnost ASUS inovovala tablety řady ZenPad. Jedná se o 10 palců velké tablety, které lákají hlavně na nízkou cenu. Začínají na částce 4 990 Kč včetně DPH.

Nové tablety ZenPad 10 podporují i LTE

Co se týče designu, tak se v podstatě jedná o jeden tablet. Změny se týkají procesoru a displeje. Zajímavostí tabletů je vzor zadního krytu, který kombinuje vzhled imitující tkanou látku a leštěný kovový rám. Mají také zaoblené hrany, takže se lépe drží v ruce.

Další zajímavostí je to, že všechny nové modely ZenPad 10 mají slot na microSIM kartu, takže můžete bez problémů používat i mobilní data, včetně LTE. Co se týče výkonu, tak vzhledem k ceně, se nedá očekávat nic výkonného, v tabletu najdeme různé verze procesoru Mediatek 8735. Co se týče paměti RAM, tak podle verze tablet obsahuje 2 nebo 3 GB RAM, stejné to je i s úložištěm, kapacita je 16 nebo 32 GB. Všechny verze tabletu pak podporují i microSD karty.

Co se týče displeje, tak se jedná o 10” palců velký IPS displej. V nejdražší verzi má Full HD rozlišení, ve zbylých pak pouze HD rozlišení. Potěší také to, že tablety mají stereo reproduktory. Kapacita baterie je u všech modelů stejná, a to 4680 mAh. Tablety mají také 5MPx fotoaparát, budou ale spíše sloužit jen jako poslední možnost, například když se vybije mobilní telefon. Rovnou z krabice běží tablety na Androidu 7.0. Dostupné jsou ve dvou barevných kombinacích, a to šedé nebo modré. Nejlevnější model se dá koupit za 4 990 Kč, nejdražší pak stojí 6 990 Kč.

Chybí vám na trhu větší výběr tabletů s Androidem?

Zdroj: TZ.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)